Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 04.12.2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. № 2233 від 04.10.2019)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

04 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила рішення про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. №2233 від 04.10.2019).

Діюча редакція чинного Закону України встановила конкурентні механізми функціонування та роботи ринку електричної енергії. Однак у тексті прийнятого законопроекту № 2233 міститься низка норм, які прямо суперечать впровадженим механізмам функціонування такого ринку, вимогам Третього Енергопакету ЄС та європейському праву загалом, зокрема, в частині впровадження дискримінаційних вимог за бажанням Регулятора зобовязувати виробників електроенергії продавати свою продукцію виключно на певному сегменту ринку із визначенням граничних цін (обмеження) такого «конкурентного» продажу на внутрішньодобовому, балансуючому та ринку «на добу на перед».

Це призведе до порушення зобовязань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства та Угодою про асоціацію між Україною та ЄС в частині реформування, розвитку енергетичної галузі та стимулювання інвестицій до неї, зобовязань із забезпечення справедливої конкуренції та умов рівних прав і можливостей, недопущення дискримінації учасників ринку, можливості інтеграції із європейськими ринками електричної енергії тощо.

У висновку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України надано критичні зауваження, переважна більшість яких не була врахована під час підготовки до другого читання не зважаючи на подані численні поправки від народних депутатів України.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною другою статті 114 Регламенту Верховної Ради України (надалі Регламент) після прийняття законопроекту за основу Верховна Рада України може прийняти рішення про прийняття законопроекту в цілому за умови дотримання вимог цього Регламенту, передбачених частиною четвертою статті 102.

Однак Верховною Радою України було порушено частину четверту статтю 102 Регламенту, відповідно до якої за рішенням Верховної Ради України допускається остаточне прийняття законопроекту (крім проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів) відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів України, інших субєктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради України.

Під час розгляду законопроекту у сесійній залі народними депутатами України представниками різних депутатських фракцій (групи) та позафракційними народними депутатами України висловлювалися зауваження щодо змісту законопроекту.

Однак на голосування було винесено питання про визнання проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (№2233) таким, що не потребує доопрацювання, підтримане членами депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”, а також проголосовано монокоаліцією із членів депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” прийняття законопроекту в цілому без врахування думки інших політичних сил та міжнародної спільноти.

Відповідно до частини першої статті 48 Регламенту рішення Верховної Ради України можуть бути скасовані Верховною Радою України до підписання відповідного акту Верховної Ради України Головою Верховної Ради України.

Зважаючи на викладене, пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 04 грудня 2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. № 2233 від 04.10.2019) як таке, що прийняте із грубим ігноруванням професійної думки громадськості та з порушенням Регламенту.

2. Мета і завдання прийняття акта

Проект Постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України від 04 грудня 2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. № 2233 від 04.10.2019).

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом Постанови пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 04.12.2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. № 2233 від 04.10.2019).

4. Стан нормативно-правової бази

Прийняття Постанови не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Постанови не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту акта

Прийняття Постанови дозволить скасувати рішення Верховної Ради України від 04 грудня 2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (реєстр. № 2233 від 04.10.2019) та продовжити роботу над законопроектом з метою недопущення прийняття помилкових рішень, що прямо вплинуть на критичні аспекти функціонування генеруючої галузі та міжнародний імідж України загалом.

Народні депутати України Бондар М.Л.(320)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua