Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий звязок» (щодо посилення захисту трудових прав працівників поштового звязку)»

1.Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект розроблено з метою покращення умов роботи працівників поштового звязку, у першу чергу листонош, які виконують надзвичайно важливу місію з доставки листів, друкованих засобів масової інформації, пенсій, соціальних виплат.

Робота з доставки пошти характеризується складними умовами та високим рівнем відповідальності. За будь-яких обставин, погодних умов листоноша має виконати свою функцію, оскільки у протилежному випадку люди можуть залишитись без пенсій, не матимуть доступу до інформаційних ресурсів.

Якщо розглядати престижність роботи з точки зору поваги людей, значущості та відповідальності, престижність роботи листоноші є найвищою.

Водночас, обсяг матеріального забезпечення та оплати праці листонош жодним чином не відповідає важливості їх роботи. За даними статистики рівень оплати праці працівників «Укрпошти» є найнижчим порівняно з іншими галузями.

Внаслідок такої несправедливості робота поштарів стає все менш привабливою, доставляти пошту та пенсії по домівках стає невигідно.

Проте, робота листоноші залишається затребуваною. Особливо це стосується літніх людей, які проживають у віддалених населених пунктах та сільській місцевості. Для них листоноша залишається незамінним та представляє собою чи не єдиний звязок зі світом. Ця професія потребує збереження, що може бути досягнути виключно створенням належних умов роботи та захисту трудових прав людей, які її виконують.

Наведене засвідчує необхідність законодавчого врегулювання питання захисту трудових прав працівників пошти з метою усунення наявної несправедливості по відношенню до них, а також недопущення припинення доставляння пошти по домівках громадян.

2.Мета і завдання прийняття законопроекту

Завданням законопроекту є надання додаткових трудових гарантій працівникам поштового звязку, які здійснюються доставку кореспонденції, пенсій, соціальних виплат, та підвищення престижності такої роботи.

3.Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом передбачаються додаткові гарантії оплати праці персоналу національного оператора поштового звязку:

-встановлюється, що розмір ставки заробітної плати (окладу) працівника національного оператора не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, чим забезпечується справедливий підхід в оплаті праці, коли оклад працівника встановлюватиметься виходячи не з мінімального розміру ставки (окладу) на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762,00 грн. на 1 січня 2018року), а виходячи із мінімального розміру заробітної плати (3723грн.);

-встановлюються щомісячна надбавка за вислугу років у розмірі, встановленому для працівників державних органів;

-працівникам залученим до роботи з доставки кореспонденції, пенсій, соціальних виплат (листоношам) встановлюється надбавка за роботу в несприятливих умовах та надбавка за розїзний характер робіт.

Крім того передбачається спрямування коштів державної фінансової підтримки у першу чергу для покриття витрат на оплату праці та соціальний захист листонош.

Передбачається доручення Уряду збільшити державну фінансову підтримку національного оператора поштового звязку.

4.Стан нормативно-правової бази в даній сфері державного регулювання

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, регулюються Конституцією України, Законом України «Про поштовий звязок».

5.Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону на момент внесення не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6.Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту створить умови для покращення матеріального забезпечення листонош, підвищення престижності їх роботи та забезпечить продовження надання послуг з доставлення пошти по домівках громадян.

Народний депутат УкраїниС.Міщенко

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua