Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

"Про скасування рішення Уряду про підвищення ціни на природний газ та запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ для населення"

1.Обгрунтування необхідності прийняття акта.

У офіційній фінансовій звітності ПАТ «Укргазвидобування» за 2017 рік вказано, що собівартість газу власного видобутку в 2017 році становила 2 926 грн за 1 тис. куб. м. З них 1893 грн, або 65 % становлять податки. Без них витрати ПАТ «Укргазвидобування» становили 1033 грн за тисячу кубів.

При цьому, населенню газ продають за ціною 6 957 грн за тис. куб. м.

Структура ціни газу для побутових споживачів

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України прогнозує зростання рівня ціни на газ для населення на рівні 18% за підсумками 2018 року. Тобто, рівень ціни на газ для населення наприкінці 2018 року буде на майже 1/5 вищим, ніж наприкінці 2017 року.

У разі прогнозованого підвищення ціни на газ, послуги з газопостачання будуть не по кишені більшій частині населення України, що у свою чергу призведе до істотного зниження рівня життя, підвищить соціальну напругу у суспільстві та сприятиме збільшенню обсягу заборгованості.

Разом з тим, видобуток газу найбільшою газодобувною компанією України АТ «Укргазвидобування» за січень-вересень 2018 року збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 87 млн куб. м до 11 млрд 427 млн куб. м. А 7 жовтня АТ «Укргазвидобування» досягла рівня добового видобутку газу 43,11 млн кубометрів. Вказаний рівень є максимальним значенням за останні 9 років і на 0,6 млрд куб. м перевищує аналогічний показник річної давності.

Необхідно зауважити, що згідно з даними АТ «Укртрансгаз» за підсумками січня-вересня 2018 року імпорт газу скоротився на 24,7% (на 2,6 млрд куб. м) в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року до 81 млрд куб. м. У тому числі у вересні імпорт склав 1,2 млрд куб. м газу, що на 10,4% менше, ніж 1,3 млрд куб. м у вересні 2017.

При цьому, з квітня по вересень 2018 року запаси природного газу в підземних сховищах України зросли майже в 2,2 рази з 7 млрд 435,16 млн куб. м до 16 млрд 184,7 млн куб. м.

Таким чином, у країні, яка має запаси природного газу на декілька десятиліть вперед і може повністю забезпечувати потреби населення за рахунок власного видобутку, немає економічних підстав підвищувати ціну на газ для населення, крім політичних.

У звязку із вищевикладеним, роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, потребують негайного перегляду.

2. Мета і завдання прийняття Постанови.

Метою поданого проекту Постанови є запровадження мораторію на підвищення ціни на природний газ для потреб населення та проведення перерахунку ціни на природний газ для населення.

Зазначений проект Постанови спрямований на недопущення зниження рівня життя громадян України, зупинення зростання рівня зубожіння населення, зняття соціальної напруги у суспільстві та посилення соціального захисту найбільш незахищених верств населення України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Постанови.

Поданим проектом Постанови пропонується ввести мораторій на підвищення ціни на природний газ для потреб населення та провести перерахунок ціни на природний газ для потреб населення, яка була необґрунтовано та штучно завищена.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Правове регулювання у цій сфері забезпечується Конституцією України, Закон України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про Кабінет Міністрів України», постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» від 22.03.2017 р. № 187.

Прийняття Постанови не передбачає внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація проекту Постанови не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту сприятиме встановленню реальної та справедливої ціни на газ, яка була необґрунтовано та штучно завищена, а також зупиненню зростання рівня зубожіння населення та зняттю соціальної напруги у суспільстві.

Прийняття поданого проекту Постанови також дасть змогу знизити комунальні платежі за спожитий в побуті природний газ та в подальшому підняти якість комунальних послуг.

Народний депутат України Юлія Тимошенко

Народний депутат України Ляшко О.В.

Народний депутат України Березюк О.Р.

Народний депутат України Москаленко Я.М.

Народний депутат України Бойко Ю.А.

Народний депутат України Вілкул О.Ю.

Народний депутат України Бондар В.В.

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua