Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

Пояснювальна записка

до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 252 Податкового Кодексу України щодо визначення бази оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування енергетичного вугілля та антрациту»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Вугільна галузь України відіграє значну роль у постачанні енергетичних ресурсів для галузей національної економіки та забезпеченні стабільних надходжень коштів до Державного бюджету України.

Після втрати частини територій Донецької та Луганських областей Україна була змушена для задоволення всіх внутрішніх потреб національної економіки додатково імпортувати вугілля, зокрема з Південно-Африканської Республіки.

Відповідно з метою удосконалення підходів щодо визначення бази оподаткування для вугілля з урахуванням факту споживання економікою як і внутрішніх так й імпортних ресурсів пропонується цим проектом внести зміни до статті 252 Податкового Кодексу України.

Зазвичай для обрахунків ринкової світової ціни на природний ресурс прийнято брати один з біржових показників, сформованих на конкурентних світових біржах.

Вугілля в абсолютній більшості використовується для вироблення електричної енергії, зокрема вугілля типів антрацит та енергетичне вугілля. Ціна електричної енергії, виробленої з вугілля, яка закладається в тарифи споживачів, наразі формується за встановленою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних посуг (далі - НКРЕКП) формулою на основі імпортного паритету - із обрахуванням вартості вугілля, придбаного на основі середніх індексів API2. Це передбачено вимогами постанови НКРЕКП “Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії” від 03.03.2016 № 289. Враховуючи, що Регулятор обрав для обрахунку кінцевого продукту (електричної енергії) формулу, у якій закладено ціну проміжного продукту (вугілля), яка розраховується за формулою імпортного паритету із обрахуванням вартості вугілля, придбаного на основі середніх індексів API2 (т.зв. формула «Роттердам плюс»), вважаємо за доцільне застосовувати таку саму формулу і при розрахунку бази оподаткування рентою за користування надрами для видобутку енергетичного вугілля та антрациту.

Також з огляду на заявлені плани Уряду щодо ліквідації збиткових державних шахт та загальносвітові тенденції до поступового зменшення обсягів видобутку вугілля, вважаємо, що зазначена норма буде актуальною і після звільнення окупованих шахт та завершення Операції об'єднаних сил.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою прийняття зазначеного законопроекту є врегулювання питання щодо забезпечення однакового підходу до всіх платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин - визначення бази оподаткування за фактичними цінами для енергетичного вугілля та антрациту по аналогії до чинних підходів визначення бази оподаткування за фактичними цінами реалізації нафти та природного газу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 252 Податкового кодексу України, якими передбачити, зокрема:

  1. -визначення фактичної ціни реалізації для енергетичного вугілля та антрациту;
  2. -визначення вартості видобутого вугілля у податковому (звітному) періоді платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки за фактичними цінами реалізації вугілля.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України, Кодекс України про надра.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат із Державного бюджету України.

Реалізація положень законопроекту збільшить надходження рентної плати до Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону дозволить вдосконалити рентний підхід плати за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме енергетичного вугілля та антрациту, уніфікувати підхід до визначення бази оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування енергетичних корисних копалин з метою уникнення можливих зловживань, і відповідно сприятиме збільшенню надходжень до Державного бюджету України.

Народний депутат України Різаненко П.О. (посв.№301)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua