Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України “Про скасування рішення Уряду про підвищення ціни на природний газ та запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ для населення ”

  1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Підвищення Кабінетом Міністрів України цін на природний газ для населення з 1 листопада 2018 року призведе до зубожіння соціально-незахищених верств населення та тяжких наслідків для життя та здоровя. При цьому, відсутня належна економічна обґрунтованість підвищення вартості ціни на газ для потреб населення.

Найбільша складова в структурі ціни на газ для населення - це дохід («маржа») ПАТ «НАК «Нафтогаз України»», який становить 40% (або в грошовому вимірі за розрахунками 33,4 млрд.грн.) від загального обсягу надходжень за спожитий населенням газ. 39% - надходження до Державного бюджету України (ПДВ, рента, збір у вигляді цільової надбавки або в грошовому вимірі за розрахунками 32,3 млрд. грн).

Саме тому, пропонується вжити невідкладних заходів щодо встановлення справедливої, економічно обґрунтованої вартості газу для населення.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання законопроекту запровадження механізмів, спрямованих на встановлення обґрунтованої ціни на газ для населення.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується встановити наступне:

- газ власного видобутку на території України спрямовується субєктами ринку природного газу виключно для потреб населення;

- ціна газу власного видобутку для потреб населення складається виключно з ціни продажу газу субєктами ринку природного газу для ПАТ «НАК Нафтогаз України», тарифу на транспортування магістральними трубопроводами, тарифу на транспортування розподільними трубопроводами, тарифу на постачання. У структуру ціни на газ для населення не можуть включатися дохід («маржа») ПАТ «НАК «Нафтогаз України», збір у вигляді цільової надбавки, рентні платежі за видобуток газу та податок на додану вартість. Норма рентабельності для субєктів ринку природного газу ціни продажу газу не може перевищувати 12%;

- запровадити мораторій на підвищення ціни на природний газ для потреб населення до встановлення мінімальних заробітних плат і соціальних виплат, що відповідатимуть європейському рівню;

- Кабінету Міністрів України невідкладно затвердити ціну на природний газ для населення з урахуванням пункту 2 цієї Постанови та скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року №838 в частині підвищення ціни на газ з 01.11.2018р.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у цій сфері забезпечується Конституцією України, Закон України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про Кабінет Міністрів України», постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» від 22.03.2017 р. № 187.

Прийняття Постанови не передбачає внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

  1. Запобігання корупції

Проект постанови не містить правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Постанови дозволить забезпечити потреби населення у природному газі за справедливими, економічно обґрунтованими цінами.

Народний депутат України С.М. Каплін

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua