Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

«Про внесення змін до деяких законів України

щодо захисту інформаційного простору»

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У контексті здійснюваної Російською Федерацією збройної агресії та ведення нею інформаційної війни проти України, набувають надзвичайної актуальності питання захисту інформаційного простору, ефективного реагування нашої держави на наявні і потенційні загрози національним інтересам України в інформаційній сфері, забезпечення права громадян на об'єктивну, достовірну інформацію.

Одним із дієвих засобів захисту національних інтересів, національної безпеки є застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Відповідно до Закону України «Про санкції» санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також субєктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Як відомо, останнім часом окремі засоби масової інформації, прикриваючись конституційними гарантіями права особи на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, поширюють інформацію, що виправдовує окупацію території України, збройну агресію проти нашої держави, створює позитивний імідж держави-агресора Російської Федерації, тим самим надаючи сприяння терористичній діяльності та здійснюючи дестабілізуючий вплив на суспільно-економічну та політичну ситуацію в Україні, деструктивний вплив і маніпулювання суспільною свідомістю нації.

Це зумовлює потребу у запобіганні та нейтралізації таких терористичних викликів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Цей законопроект покликаний забезпечити оперативне реагування на факти здійснення суб'єктами інформаційної діяльності інформаційної пропаганди проти України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України «Про боротьбу з тероризмом», «Про санкції», якими:

1) розкрити деякі аспекти поняття сприяння тероризму, зазначивши, що таким сприянням є, зокрема, надання або участь у наданні фінансової або матеріально-технічної підтримки, інформаційної підтримки (створення чи поширення інформації, що підтримує, пропагує, популяризує, позитивно висвітлює) терористичним організаціям, незаконним збройним формуванням, іншим субєктам, які здійснюють, беруть участь чи сприяють терористичній діяльності, окупації території України, збройній агресії проти України;

2) встановити виключного суб'єкта для внесення на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозицій щодо застосування, внесення змін до санкцій по відношенню до засобів масової інформації, мовників, телерадіоорганізацій та інших суб'єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, їх засновників, вигодоодержувачів, які є резидентами України, Верховну Раду України. Таким чином забороняється вносити пропозиції щодо застосування санкцій до зазначених суб'єктів Президентові України, Кабінету Міністрів України, Національному банку України, Службі безпеки України.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Питання, що належить до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються Конституцією України, Законом України «Про національну безпеки України», законами України «Про боротьбу з тероризмом», «Про санкції».

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Реалізація закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Очікувані правові та соціальні наслідки прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню ефективності протидії випадкам деструктивних інформаційних впливів, спроб маніпулювання суспільною свідомістю в Україні з боку держави-агресора, держави-окупанта Російської Федерації.

Народні депутати України Вінник І.Ю.

Білозір О.В.

Матузко О.О.

Чорновол Т.М.

Тимчук Д.Б.

Мамчур Ю.В.

Левус А.М.

Бригинець О.М.

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua