Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України “Про відновлення державного регулювання цін на продукти харчування”

  1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Постановою Кабінету Міністрів України № 394 від 07.06.2017 р., припинено дію урядових постанов "Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари" від 17.10.2007 р. № 1222 та "Про затвердження Порядку формування цін на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання" від 17.04.2008 р. № 373.

Скасування Урядом державного контролю за ціноутворенням на соціальні групи товарів призвело до прискорення темпів інфляції, значних негативних соціально-економічних наслідків та сформувало додаткові соціальні ризики в українському суспільстві.

В звязку з цим пропонується відновити державне регулювання цін на продукти харчування.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання законопроекту відновлення державного регулювання цін на продукти харчування.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується встановити наступне:

  1. Кабінету Міністрів України:

1) вжити заходів щодо державного регулювання цін на соціально значущі товари для населення (хліб, борошно, молоко, м'ясо, олію соняшникову, масло вершкове, яйця курячі, цукор, крупи, воду, дитяче харчування, лікарські засоби тощо).

2) протягом місяця з дня прийняття цієї Постанови затвердити Перелік товарів, ціни на які потребують державного регулювання та поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Постанови;

3) забезпечити контроль з боку уповноважених органів за зниженням цін до встановленого рівня.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у цій сфері забезпечується Конституцією України, Законом України "Про ціни та ціноутворення" та актами Кабінету Міністрів України, що прийняті на його виконання.

Прийняття Постанови не передбачає внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

  1. Запобігання корупції

Проект постанови не містить правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Постанови дозволить відновити державне регулювання цін на продукти харчування та недопустити падіння купівельної спроможності населення.

Народний депутат України С.М. Каплін

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2019 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua