Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо спрощення процедури продажу (обміну) обєктів нерухомого майна»

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо спрощення процедури продажу (обміну) обєктів нерухомого майна» (далі Законопроект) розроблено з метою скорочення витрат та спрощення процедур при продажу (обміні) фізичною особою нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

На сьогодні на фізичну особу, яка продає (обмінює) нерухоме майно та завіряє такий правочин у приватного нотаріуса, покладаються відповідно до чинної редакції статті 172 Податкового Кодексу України та статті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» витрати та обовязкову оцінку такого майна, а також відповідно до Указу Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» № 762/98 від 10.07.1998 витрати за вчинення нотаріальних дій в розмірі, що не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії (відповідно до підпункту а пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» 37-93 від 21.01.1993 це 1 % суми договору).

З огляду на це, Законопроектом пропонується, по перше, скасувати обовязків мінімальний платіж за вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій, чим дати можливість встановлювати вартість послуг приватного нотаріуса за вчинення нотаріальних дій за домовленістю сторін, в тому числі при посвідченні правочинів з продажу (обміну) обєктів нерухомого майна, по-друге, скоротити витрати фізичної особи та спростити процедуру оцінки нерухомого майна при продажу (обміні) обєктів нерухомого майна, встановивши, що дохід від продажу (обміну) обєкта нерухомого майна, визначається, виходячи з суми договору, але не нижче середньо ринкової вартості відповідного обєкта нерухомого майна. Доступ до інформації з середньо ринковою вартістю обєктів нерухомого майна повинен бути відкритим та безоплатним.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою і цілями прийняття законопроекту є вдосконалення законодавчого регулювання процедури продажу (обміну) обєктів нерухомого майна фізичними особами та скорочення фінансових витрат на їх здійснення.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається внести зміни до Податкового кодексу України, Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» № 762/98 від 10.07.1998

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера відносини регулюється Податковим кодексом України, Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Указом Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» № 762/98 від 10.07.1998, Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме спрощенню процедур продажу (обміну) обєктів нерухомого майна фізичними особами та скороченню фінансових витрат на їх здійснення.

Народний депутат УкраїниІ.П. Рибак

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua