Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

Пояснювальна записка

до проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо автоматичного повернення надміру сплачених сум з

бюджетів та цільових фондів платникам податків)”

  1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Повернення помилково чи надміру сплачених сум податків та зборів субєктам господарювання супроводжується порушенням термінів, значною корупційною складовою та непрозорими процедурами.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову політику, довільно трактує строки повернення, внаслідок чого переплати складають значну суму заморожених коштів платників податків.

За даними Держаної податкової служби станом на 1 жовтня 2019 року зайво сплачені платежі склали більше 20 млрд. грн. Хоча наявна тенденція до зменшення зайво сплачених сум, однак сума переплачених платниками податків залишається значною.

За 9 місяців 2019 року повернуто субєктам господарювання лише 3,8 млрд. грн., а на рахунок платника - 1,3 млрд. грн. або всього 6 відсотків від залишку надміру сплачених сум.

Саме тому виникла необхідність змінити алгоритм повернення надміру сплачених сум з бюджетів та цільових фондів платникам податків.

  1. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає в необхідності врегулювати механізм повернення надміру сплачених сум з бюджетів та цільових фондів платникам податків.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні статей Податкового кодексу України, що дозволить мати чіткий порядок повернення надміру сплачених сум грошового зобовязання чи пені платникам податків.

  1. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується ввести поняття надміру сплаченої пені, яке сьогодні відсутнє в Податковому кодексі.

Для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та/або пені, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів надсилає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів зведений реєстр повернень із зазначенням платіжних реквізитів отримувачів коштів та іншої інформації відповідно до законодавства.

Для формування зведеного реєстру повернень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, керується даними оперативного обліку податків та зборів (у тому числі даними інтегрованих карток платників податків).

Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом пяти робочих днів на підставі зведеного реєстру повернень здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Помилково та/або надміру сплачені грошові зобовязання та/або пеня, які за даними оперативного обліку податків та зборів (у тому числі даними інтегрованих карток платників податків) обліковуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику станом на дату набрання чинності цим законом, підлягають поверненню платникам податків згідно проведеної інвентаризації протягом року рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

  1. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України.

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

  1. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту допоможе покращити ситуацію стосовно повернення надміру сплачених сум з бюджетів та цільових фондів платникам податків. Запропоновані зміни сприятимуть спрощенню ведення бізнесу, поліпшенню відносин між бізнесом та контролюючими органами завдяки новому порядку повернення вищевказаних коштів та сприятимуть зменшенню судових спорів через чітке законодавче регулювання.

Народний депутат України Т.Р. Козак

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua