Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

«Про відзначення 180-річчя з дня народження

Олександра Кониського »

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У 2016-му році виповнюється 180 років з дня народження Олександра Яковича Кониського - українського письменника, перекладача, лексикографа, педагога, громадського діяча, автора духовного Гімну «Молитва за Україну», перекладу «Щоденника» Т.Г. Шевченка.

Народився Олександр Якович Кониський в селі Переходівка Ніжинського району Чернігівської області. Дитинство пройшло в місті Ніжині. Друкувати свої перші твори Олександр Якович почав у 1858 році в «Черниговском Листке».

Олександр Кониський був активним громадським діячем. Організував недільні школи у Полтаві, писав для них підручники. Брав участь у роботі Київської громади, де також організовував недільні школи. Як член Київської міської ради домагався запровадження у школах української мови. Для недільних шкіл Кониський видавав популярні книжки й підручники «Українські прописи» (1862), «Арифметика, або щотниця» (1863), «Граматка або перша читанка задля початку вченья» (1882).

Кониський був обвинувачений у поширенні «малоросійської пропаганди» і в 1863 році засланий до Вологди. У 1872 році після зняття нагляду він повернувся до Києва, де працював у газеті «Кіевскій Телеграфъ». Олексндр Кониський був одним із фундаторів Літературного Товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1873), а пізніше ініціатором перетворення його у Наукове Товариство ім. Т. Шевченка. У 1897 році ініціював створення Всеукраїнської спільної організації, громадсько-політичної спілки, що мала об'єднати всі кола національно-свідомих українців. Для потреб організації заснував у Києві видавництво «Вік», яке проіснувало 15 років та опублікувало понад 100 книг українською мовою.

Олександр Якович - автор першої ґрунтовної біографії Тараса Шевченка у 2 томах: «Тарас Шевченко-Грушівський: Хроніка його життя» (тт. III, Львів, 18981901). Цю працю високо оцінили І. Франко та А. Кримський.

Створення гімну «Молитва за Україну», покладеного на музику Миколою Лисенком, належить до періоду плідної праці О. Кониського над дослідженням життя та творчості Т. Шевченка.

Враховуючи значний внесок Олександра Кониського у розвиток української національної культури та духовності, пропонується відзначити 180 річчя з дня народження Олександра Кониського на державному рівні.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проект Постанови передбачає урочисте відзначення на державному рівні 180-річчя з дня народження Олександра Кониського. Проектом також передбачено рекомендації Кабінету Міністрів України та Державному комітету телебачення і радіомовлення України щодо організації та проведення урочистостей з нагоди 180-річчя з дня народження Олександра Кониського.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Конституція України, законодавство України, яке регулює питання культурно-просвітницької діяльності. Прийняття Постанови не потребуватиме внесення змін до чинного законодавства України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація заходів, передбачених проектом Постанови, проводитиметься в межах видатків Державного бюджету України та інших джерел, не заборонених законодавством і не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Постанови сприятиме відродженню та популяризації національного духовного та культурного надбання України.

Народний депутат України О.М.Кодола

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua