Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати земельного податку будинків творчості)”

  1. ОБҐРУНТУВАННЯ НЕОБХІДНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ АКТА

За даними Єдиного реєстру громадських формувань Міністерства юстиції України налічується чотирнадцять творчих спілок зі статусом національних. Чисельність членів у спілках є різною. Для прикладу, Національна спілка письменників України налічує 1820 членів, Національна спілка художників налічує 4330, Національна спілка театральних діячів 7000 спілчан.Діяльність творчих спілок можна окреслити у кількох основних завданнях, які вони покликані виконувати у суспільстві: захист авторських прав і творчих свобод професійних творчих працівників; соціальний захист членів; кваліфікаційна функція, підтримка професійного рівня творчого працівника; створення комунікативного мистецького середовища.

На сьогодніне всі будинки творчості національних творчих спілок, а лише незначна їх частина отримують прибутки від власної творчості. А норма про професійних творчих працівників, які більшу частину свого життя працюють у будинках творчості, залишилася в нашому законодавстві як анахронізм.

Деякі національні творчі спілки є правонаступниками майна колишніх радянських спілок, розташованого на території України. Це майно також є незначним,однак задля його утримання в належному стані державних коштів не вистачає, тож частину майна доводиться здавати в оренду. Таким чином, без фінансування залишаються основні форми діяльності спілок видання каталогів, періодичних видань і книжок, організація і проведення виставок, концертів, фестивалів. Відсутнє так зване проектне фінансування, хоча сам термін «культурно-мистецький проект» вже давно фігурує в законодавчому полі і визначається як «форма культурної діяльності з визначеними метою і строком реалізації, а також цільовим фінансуванням згідно з кошторисом (бюджетом)».

Законодавчо надати будинкам творчості, діяльність яких не є комерційною та засновниками яких є національні творчі спілки, пільги та звільнити від сплати податку на землю дозволить вирішити хоча б деякі важливі матеріальні потреби та надасть мінімальну можливість хоч б не для розвитку, так для існування у сучасних досить складних економічних умовах.

2. МЕТА ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОДАВЧОГО АКТА

Метою проекту є звільнення від сплати податку на землю будинків творчості, діяльність яких не є комерційною та засновниками яких є національні творчі спілки.

3. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АКТА

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України та звільнити від сплати податку на землю будинкі творчості, діяльність яких не є комерційною та засновниками яких є національні творчі спілки.

4. СТАН НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ

Нормативною базою в даній сфері правового регулювання є Конституція України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

  1. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. ПРОГНОЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Прийняття законопроекту дозволить звільнити від сплати податку на землю будинкі творчості, діяльність яких не є комерційною та засновниками яких є національні творчі спілки. За рахунок цього такі заклади зможуть вирішити хоча б деякі важливі матеріальні потреби щодо існування у сучасних досить складних економічних умовах.

Народний депутат УкраїниГаврилюк М.В.

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua