Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення деяких змін до Закону України «Про відходи» (щодо приведення термінології у відповідність

із вимогами Податкового кодексу України)»

1.Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Статтею 1 Закону України «Про відходи» визначаються, зокрема, поняття «розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах»; «зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення);».

Крім того, поняття «розміщення відходів» врегульовано нормами Податкового кодексу України, як зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

Разом з цим, у тих випадках, коли підприємство не має спеціально відведених в законодавчому порядку місць розміщення відходів (полігони, відвали тощо) накопичення відходів в середині підприємства відбувається до переміщення на полігон.

Отже, накопичення відходів не може розглядатися, як розміщення відходів. Крім цього, накопичення відходів в процесі виробництва не потребує ніяких спеціальних дозволів уповноважених представників влади в сфері поводження з відходами.

Нажаль, сьогодні на законодавчому рівні це питання врегульовано недостатньо чітко та часто викликає різне тлумачення у контролюючих органів та субєктів господарювання.

Все викладене свідчить про необхідність усунення неоднозначного трактування цих понять шляхом внесення змін до Закону України «Про відходи».

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є удосконалення положень Закону України «Про відходи», законодавче врегулювання розмежування понять «розміщення відходів» та «зберігання відходів», а також усунення можливості для різного тлумачення цих понять.

3.Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Податковий кодекс України та Закон України «Про відходи». Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

4.Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме витрат з Державного бюджету України.

5.Регіональний аспект

Положення проекту Закону не стосуються питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.Запобігання корупції

У положеннях проекту Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7.Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

8.Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується питань соціально-трудової сфери.

9.Прогноз результатів

Прийняття Закону України «Про внесення деяких змін до Закону України «Про відходи» (щодо приведення термінології у відповідність із вимогами Податкового кодексу України)» сприятиме встановленню визначеності в питанні оподаткування екологічним податком розміщення відходів.

Народний депутат України С.М. Глазунов

(посв.№151) Народний депутат України Д.Ю. Шпенов

(посв. №141)

Народний депутат України М.М. Рудченко

(посв. №437)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua