Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

«Про внесення змін у додаток до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення памятних дат і ювілеїв у 2019 році»

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Верховна Рада України 18.12.2018 року прийняла Постанову №2654-VIII «Про відзначення памятних дат і ювілеїв у 2019 році», яка дала виконавчій владі орієнтири для святкування ювілеїв на загальнодержавному рівні у 2019 році. До переліку памятних дат включено значну кількість історичних подій, ювілеїв установ, ювілеїв видатних історичних постатей, діячів культури, мистецтва, освіти, науки тощо. Відзначення на загальнодержавному рівні річниць важливих подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб є важливою складовою державної політики національної памяті, що сприяє консолідації суспільства.

Утім, до Постанови не було включено ще однієї визначної події в історії української педагогічної освіти 185-річчя з дня заснування Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Донедавна вважалось, що історія Університету веде відлік від 15 липня 1920 р., коли формально утворився Київський інститут народної освіти (КІНО), що також носив імя М. П. Драгоманова.

Проте, як показують дослідження науковців, зокрема професорів Майбороди В. К. (Академія державного управління при Президентові України), Глузмана О. В. (Кримський гуманітарний інститут), Н. М. Демяненко (КНУ імені Тараса Шевченка), авторів даного нарису та інших, вказана дата встановлена за формальною ознакою. Вона не врахувала тієї обставини, що КІНО імені М. П. Драгоманова створювався не на порожньому місці, а на основі давніше існуючих вищих педагогічних інституцій, які прямо чи опосередковано походили від вчительського інституту казенних студентів при Київському університеті Св. Володимира, який започаткував у 1834 році вищу світську педагогічну освіту на Київщині. Останній породив низку вищих Київських педагогічних навчальних закладів, наступність і спадкоємність еволюції яких до 1917 року жорстко контролювалась і забезпечувалась Міністерством народної освіти Російської імперії.

У 1920 р. КІНО успадкував приміщення, професорсько-викладацький склад, бібліотеки і традиції підготовки вчительських кадрів Київського університету Св. Володимира, Київського учительського інституту, Київських Вищих жіночих курсів, Фребелівського інституту дошкільної підготовки тощо. Тобто він став прямим наступником Педагогічного інституту при Університеті Св. Володимира, спадкоємцем якого сьогодні є Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Після подій Української революції, на базі цих навчальних закладів, а також розформованого університету, 15 липня 1920 р. було створено Київський інститут народної освіти, якому радою професорів присвоєно імя видатного українського вченого, культурного і громадського діяча М. П. Драгоманова. Перший директор інституту український математик, педагог К. М. Щербина.

Навчально-матеріальною базою, на якій розпочав свою роботу КІНО, було приміщення колишнього університету Св. Володимира та частина приміщень, що раніше належали іншим київським інститутам.

Внаслідок реформ у радянській освіті, у 1933 замість інститутів соціального виховання і педагогічних інститутів професійної освіти (ПІПО) було створено єдиний тип вищого педагогічного навчального закладу педагогічний інститут. У 1936 р. Київському педагогічному інституту було присвоєно імя О.М. Горького.

Воєнні дії Другої світової війни влітку 1941 р. вкрай негативно вплинули на КДПІ ім. О. М. Горького. Навчальний заклад не був централізовано евакуйований, тому відновлення його функціонування у листопаді 1943 р. мало додаткові складності. Втім, комісія з відновлення роботи навчального закладу зуміла запустити роботу вже у 1944-45 навчальних роках.

У повоєнний час КДПІ імені О.М. Горького стає провідним педагогічним навчальним закладом з усіх предметів УРСР. У ньому створюються близько десяти факультетів, які готували вчителів шкільної програми.

У 1986 р. відкрито Переяслав-Хмельницьку філію інституту з трьома факультетами, який згодом став самостійним навчальним закладом.

З початком перебудови колектив став активно домагатися повернення інститутові несправедливо відібраного в середині 20-х років імені Михайла Петровича Драгоманова. У 1993 році КДПІ стає Українським державним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова.

В 1997 році навчальний заклад отримує найвищий рівень акредитації та стає Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова.

На сьогодні НПУ імені М.П. Драгоманова потужний центр педагогічної освіти, який складається з двох десятків факультетів, на яких функціоную понад сто кафедр та навчається близько 15,5 тисяч студентів. Він має свої інституції та філії не лише в багатьох регіонах України, а й за її межами. Університет є справді європейським інтернаціональним навчальним закладом, в якому окрім громадян України навчається багато іноземних студентів, аспірантів і докторантів, працює чималий загін викладачів з країн Західної Європи, Америки, Азії. Але поряд зі своєю інтернаціональною місією університет продовжує бути харизматичним лідером України у підготовці вчительських кадрів. У півмільйонному загоні вчителів, які сьогодні активно працюють в українських школах, понад десять відсотків його колишні випускники.

  1. Цілі і завдання акта

Метою даного проекту Постанови є доповнення переліку найважливіших подій в суспільно-політичному житті України, які у 2019 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні, створення належних умов для організаційної підготовки до їх відзначення.

  1. Загальна характеристика та основні положення проекту Постанови

Проект Постанови доповнює перелік найважливіших подій в суспільно-політичному житті України, які у 2019 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні. Положення проекту Постанови загалом відповідають критеріям, визначеним Указом Президента України «Про впорядкування відзначення памятних дат і ювілеїв» від 2 грудня 1995 року.

  1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно- правовими актами є Конституція України, Закон України «Про культуру», укази Президента України та постанови Кабінету Міністрів України.

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування заходів, передбачених Постановою, буде здійснюватися у межах бюджетних асигнувань, виділених відповідним міністерствам Державним бюджетом України.

  1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Постанови створить сприятливі умови для реалізації державної політики національної памяті та для організаційної підготовки до відзначення 185-річчя з дня заснування Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Народі депутати УкраїниКремінь Т.Д. (посв. №57)

Бриченко І.В. (посв. №47)

Підберезняк В.І. (посв. №422)

Савка І.І. (посв. №466)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua