Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях»

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності держави це основний конституційний обовязок кожного громадянина України. Збройне протистояння на Донбасі забрало багатьох справжніх патріотів, захисників держави, які ціною власного життя зупинили поширення сепаратизму та тероризму на території України. Влада постійно декларує численні соціальні гарантії для сімей загиблих захисників України, але на практиці деякі з них надаються не в повному обсязі або несвоєчасно. Одним з таких проблемних питань є пенсійне забезпечення. Зокрема, потребує вдосконалення система вибору пенсії членами сімей загиблих захисників Української держави. Окрім цього виникають правові колізії повязані з максимальним розміром пенсії, який автоматично зменшує пенсії окремим категоріям сімей загиблих героїв. Як показує практика Європейських країн, в разі загибелі військовослужбовця, родина загиблого отримує від держави максимальний обсяг соціальних гарантій, у тому числі і пенсійне забезпечення. Отже, виникає необхідність врегулювання на законодавчому рівні усіх означених недоліків. Саме з такою метою розроблено цей законопроект.

2. Ціль й завдання законопроекту

Основною метою законопроекту є:

врегулювання окремих аспектів пенсійного забезпечення членів сімей загиблих учасників антитерористичній операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Законопроект передбачає:

1) зміни, що дозволять членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях отримувати одночасно різні державні пенсії;

2) зміни, які заборонять застосовувати максимально встановлений розмір пенсії при розрахунку пенсійного забезпечення членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до чинного законодавства, які дозволять узгодити окремі нормативно-правові акти в частині надання членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях належного пенсійного забезпечення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даним законопроектом пропонується внести зміни до чинного законодавства, які дозволять членам сімей загиблих учасників антитерористичній операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях отримувати належне пенсійне забезпечення. На сьогодні, основними нормативно-правовими актами у цій сфері, є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-IV, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 р.
№ 2262-XII, Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991р. № 1788-XII, які на жаль мають низку прогалин та правових колізій. З огляду на це, постає питання внесення змін до чинного законодавства щодо створення умов для належного пенсійного забезпечення сімей загиблих захисників України.
5. Запобігання корупції

Зазначений проект закону не містить в собі корупційних ризиків.

6. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів.

7. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону забезпечить:

узгодження вітчизняного пенсійного законодавства та законодавства у сфері пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей;

зняття соціального напруження в родинних колах загиблих захисників України.

Народний депутат УкраїниА. С. Денисенко

(посв. 241)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua