Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

«Про внесення змін до статті 22 Закону України «Про рекламу»»

(щодо реклами вина виноградного)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Виноградарство України традиційна, найбільш ефективна та високоприбуткова галузь сільськогосподарського виробництва, яка з давніх часів забезпечує населення цінними незамінними продуктами харчування, сировиною переробну промисловість і відіграє важливу роль у наповненні коштами державного та місцевих бюджетів.

Сьогодні рівень розвитку виноградарства в Україні значно поступає світовому рівню. Впровадження передових технологій виробництва винограду вітчизняні підприємства почали лише з 2000 року, на відміну від планомірного удосконалення таких технологій за кордоном з початку 70-х років минулого століття. Цим і пояснюється те, що сьогодні українські товаровиробники ще не вийшли на конкурентоспроможний рівень. А в разі припинення фінансування з боку держави Україна через 7-8 років втратить промислове виробництво винограду і поставить внутрішній ринок продукції цієї культури у повну залежність від імпорту.

Аналізом зростання імпорту винопродукції в Україну встановлено, що імпорт вина і шампанського перевищує їх критичні обсяги: вина на 11,2%, шампанського на 64,6%, тоді як по коньяку імпорт менше критичного обсягу на 9,1% (експорт винопродукції вітчизняного виробництва складає тільки 5-15%). Таке перевищення вкрай негативно впливає на вітчизняне виробництво, оскільки в цьому випадку імпорт частково заміщає долю вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку. На думку експертів ринку, така ситуація буде спостерігатися і в майбутньому, тобто доля імпортної продукції на українському ринку буде зростати, тому що в Україні сьогодні склалися сприятливі умови для успішної діяльності імпортерів.

Разом з тим, суттєво на розвиток виробництва впливає заборона реклами вин виноградних.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про рекламу» (щодо реклами вина виноградного)» (далі проект Закону) підготовлений з метою підтримки вітчизняного товаровиробника у реалізації продукції на рівні європейських стандартів, забезпечення рентабельності та конкурентоспроможності виробництва.

Проект Закону спрямований на упорядкування рекламування вин виноградних натуральних (крім вин натуральних з доданням спирту та міцних (кріплених)).

2

3.Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону складається з двох розділів та передбачає вдосконалення законодавства в частині захисту вітчизняного виробника виноробної продукції.

Також проект спрямований на упорядкування рекламування вин виноградних натуральних (крім вин натуральних з доданням спирту та міцних (кріплених)).У другому розділі проекту Закону запропоновано привести у відповідність із його положеннями нормативно-правові акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України у виноробній галузі.

4.Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері відносин є Конституція України, закони України «Про рекламу», «Про телебачення і радіомовлення» та «Про виноград та виноградне вино».

Реалізація положень даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів, не передбачених раніше прийнятими Законами.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту

Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до статті 22 Закону України «Про рекламу»» (щодо реклами вина виноградного) сприятиме підвищенню конкурентоздатності вітчизняної виноробної продукції порівняно з постійно зростаючим обсягом іноземної виноробної продукції, що імпортується до України та підтримку вітчизняного виробника.

Народний депутат України М.І. Дмитрук

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua