Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо скорочення часу стоянки потягів для проведення митного контролю»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Статтею 16 Закону України «Про прикордонний контроль» передбачена можливість здійснення прикордонного контролю залізничних транспортних засобів у вагонах поїзда під час руху між залізничними станціями.

Проте, Митний кодекс України здійснення митних формальностей під час руху поїзда на сьогодні не передбачає.

Тобто є необхідність узгодити норми зазначених законодавчих актів.

Крім того, згідно з абзацом пятим підпункту „г” пункту 1 статті 1 Указу Президента України від 26 травня 2017року №146/2017 «Прозаходи, повязані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України» Уряду було доручено вжити заходів щодо скорочення під час пасажирських перевезень у міжнародному залізничному сполученні часу стоянки потягів для проведення прикордонного контролю та здійснення в подальшому такого контролю під час руху потягів.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту.

Метою законопроекту є вдосконалення порядку митного контролю та митного оформлення пасажирських поїздів міжнародного сполучення і товарів, що ними переміщуються, а також запровадження здійснення контрольних функцій під час руху пасажирських поїздів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується у Митному кодексі України:

  1. оскільки переміщення через державний кордон та переміщення через митний кордон співпадають у часі і просторі лише частково, статтю 195 «Пункти пропуску через державний кордон України, в яких товари переміщуються через митний кордон» після слова «здійснюється» доповнити словом і знаками «, зокрема,»;
  2. викласти в новій редакції статтю 218 «Здійснення митного контролю на залізничному транспорті» та статтю 220 «Місце здійснення митних формальностей у міжнародному залізничному сполученні».

4. Правові аспекти

Питання, які вирішуються даним проектом закону, регулюються Митним кодексом України. Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а навпаки призведе до економії бюджетних коштів за рахунок економії робочого часу фахівців органів доходів і зборів.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Передбачене законопроектом дасть змогу:

зменшити час стоянок поїздів для здійснення контролю пасажирських поїздів, що переміщуються через державний кордон України;

сприяти розвитку міжнародного транспортного сполучення з державами-членами Європейського Союзу;

створити пасажирам поїздів зручні умови для перетину державного кордону України;

підвищити надійність та результативність зазначеного контролю.

Народний депутат України О.С. Довгий

(посв. № 306)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua