Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів)»

  1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

У квітні 2014 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України №333-р було схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Однією із цілей концепції було створення належних матеріальних та фінансових умов для вирішення потреб територіальних громад, зростання темпів розвитку громад сіл та селищ.

В результаті децентралізації було створено 159 обєднаних територіальних громад за перший рік реформи. В подальшому їх кількість лише зростала і станом на 10січня 2019року становить 876громад.

Одним із механізмів забезпечення додаткових надходжень місцевих бюджетів у рамках децентралізації став акциз із роздрібних продажів. Обєктом оподаткування цим податком є операції з продажу алкогольних, тютюнових виробів та пального роздрібними постачальниками.

Проте, за оцінками експертного середовища, що майже збігаються з розрахунками ДФС, приблизно 30-40% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів не декларується. Втрати від недонадходження цього податку у 2017 році склали орієнтовно 800млнгрн.

Це зумовлює необхідність зміни механізму сплати акцизного податку. При запровадженні запропонованого механізму оподаткування акцизним податком необхідно передбачити окремі обовязки платників податків, зокрема щодо проведення розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Також з урахуванням зміни основних економічних показників, що впливають на ціноутворення на ринку тютюнових виробів, необхідно удосконалити вимоги щодо отримання ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами.

Враховуючи вищезазначене, є необхідність у прийнятті змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 28, ст. 205) та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 46, ст. 345).

2. Цілі та завдання законопроекту.

Метою законопроекту є удосконалення окремих норм законодавства, що регулює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також законодавства, що визначає засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами відповідно до запропонованих змін до Податкового кодексу України щодо справляння акцизного податку з реалізації тютюнових виробів у оптовій та/або роздрібній торгівлі.

  1. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Поданим проектом Закону передбачається внесення змін та доповнень до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 28, ст. 205) та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 46, ст. 345).

Так, законопроект передбачає такі блоки змін:

  • встановлення режиму попереднього програмування найменування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД щодо тютюнових виробів, тютюну та/або промислових замінників тютюну;
  • посилення юридичної відповідальності за проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій при здійсненні продажу підакцизних товарів, а також за невикористання режиму попереднього програмування найменування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
  • встановлення вимог для субєктів господарювання, які мають намір отримати ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Відповідні суспільні відносини регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 28, ст. 205) та Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 46, ст. 345).

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат Державного та місцевих бюджетів України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту дозволить удосконалити положення чинного законодавства з метою запровадження нового механізму справляння акцизного податку з реалізації тютюнових виробів, тютюну та/або промислових замінників тютюну у оптовій та/або роздрібній мережі.

Народний депутат України Олексій Ковальов

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua