Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо удосконалення положень про статус членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена потребою законодавчого врегулювання питань, які стосуються підстав та порядку припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Крім того, необхідним є збільшення законодавчо встановленого строку повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що дозволить забезпечити стабільну роботу цього органу та сприятиме збереженню єдиного підходу і виробленню одноманітної практики за напрямками діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

2. Цілі й завдання прийняття законопроекту

Прийняття цього Закону покликане удосконалити положення чинного законодавства України, які регулюють питання, повязані із строком реалізації повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також спрямоване на усунення правової невизначеності щодо підстав та порядку припинення повноважень цього органу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом передбачається внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими збільшується строк повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з трьох до шести років, знімаються обмеження щодо можливості повторного призначення на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також визначаються підстави для припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та субєкт прийняття відповідного рішення. Також законопроектом пропонується врегулювати питання забезпечення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у разі припинення їх повноважень на посаді, з якої вони були відряджені.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України «Про судоустрій і статус суддів».

Прийняття цього Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує збільшення бюджетних видатків.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Наслідком прийняття цього Закону стане удосконалення положень чинного законодавства України, які регулюють окремі питання правового статусу членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також подолання правової невизначеності щодо підстав та порядку припинення їх повноважень.

Народний депутат України Воротнюк І.Б.(посв.№ 208)

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua