Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо вимог до місця проживання кандидата в народні депутати України)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо вимог до місця проживання кандидата в народні депутати України)» (надалі законопроект) розроблено у звязку із необхідністю удосконалення вимог до кандидатів у народні депутати України та забезпечення реалізації громадянами права бути обраними у єдиний законодавчий орган країни.

Чинне законодавство України передбачає низку вимог до особи, яка бажає бути обраною на посаду народного депутата України. Так, Конституція України визначає, що народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх пяти років.

Закон України «Про вибори народних депутатів України» також закріплює, що депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років. При цьому, законом визначено, що під проживанням в Україні розуміється проживання на території в межах державного кордону України; перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; перебування на полярній станції України; перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначає, що місцем проживання є житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. Крім того, встановлено обовязок громадянина України протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Отже, проживання в Україні має підтверджуватися фактом реєстрації особою її місця проживання.

Варто також зауважити, що Конституція України (частина друга статті 103) закріплює, що Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Тобто встановлює схожі вимоги щодо проживання в Україні кандидата в Президенти та кандидата в народні депутати, що відрізняються лише кількістю років.

Втім, Закон України «Про вибори Президента України» зовсім по-іншому тлумачить поняття проживання в Україні, встановлюючи, що особа вважається такою, що проживає на території України, якщо її місце проживання зареєстроване в Україні відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Таким чином, з метою забезпечення рівного права громадян бути обраними необхідно уніфікувати вимоги до осіб, що претендують на найвищі виборні посади в Україні, в частині підтвердження факту проживання в Україні.

2. Цілі і завдання проекту.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є вдосконалення законодавчого забезпечення виборчого процесу в частині встановлення вимог до кандидата в народні депутати.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо вимог до місця проживання кандидата в народні депутати України)» сприятиме забезпеченню рівного права громадян бути обраними на вищі виборні посади в державі за допомогою уніфікації встановлених вимог до проживання кандидатів в Україні, а також сприятиме визначеності законодавства шляхом однакового тлумачення норм щодо підтвердження місця проживання.

Народний депутат України Є.В. Мураєв

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua