Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (щодо припинення структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (щодо припинення структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи)» (надалі законопроект) розроблено у звязку із неточністю законодавства щодо державної реєстрації припинення структурних утворень партії та з метою запобігання неоднозначного тлумачення норм права.

Чинне законодавство України передбачає можливість створення структурних утворень політичних партій як із статусом юридичної особи, так і без нього. Реєстрація структурного утворення без статусу юридичної особи має спростити функціонування такої партійної організації, зокрема, полегшити процедури початку та припинення її діяльності.

На сьогодні законом передбачено, що державна реєстрація припинення структурного утворення політичної партії здійснюється за рішенням уповноваженого органу управління, передбаченого статутом політичної партії, про саморозпуск або рішенням відповідного державного органу про припинення структурного утворення політичної партії. Очевидно, що на увазі мається два способи припинення: добровільне (тобто за рішенням уповноважених органів партії) та примусове.

На практиці непорозуміння викликає визначення поняття рішення про саморозпуск структурного утворення партії, яке подекуди розглядається як таке, що має бути ухвалене саме органами управління структурного утворення, а не всієї партії. В той же час статут політичної партії може взагалі не передбачати можливості прийняття рішення про припинення структурного утворення його органами управління (загальними зборами, конференцією, радою тощо). Непоодинокі також випадки, коли необхідність припинення структурного утворення партії викликана відсутністю діяльності партійної організації на місці знаходження, втратою звязку з членами партії тощо, що взагалі унеможливлює проведення загальних зборів цього структурного утворення.

Також варто зауважити, що статути партій зазвичай не містять положень щодо прийняття рішення про саморозпуск структурного утворення партії, натомість визначають порядок прийняття рішень про припинення партійних організацій.

Нечітке формулювання закону щодо державної реєстрації припинення структурного утворення партії за рішенням уповноважених органів партії дає підстави для довільного тлумачення цих норм та робить можливим створення штучних перепон для самостійного визначення партією своєї організаційної структури.

2. Цілі і завдання проекту.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є встановлення чітких вимог до документів, необхідних для державної реєстрації припинення структурного утворення політичної партії, та унеможливлення довільного тлумачення відповідних законодавчих норм.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», якими вимогу про подання для реєстрації рішення про саморозпуск замінити на подання рішення про припинення структурного утворення політичної партії.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (щодо припинення структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи)» надасть правової визначеності нормам законодавства щодо державної реєстрації припинення структурного утворення політичної партії, що в цілому сприятиме розвитку партійної системи.

Народний депутат України Є.В. Мураєв

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua