Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)» (надалі Законопроект) розроблено в звязку із необхідністю усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, створення сприятливих умов для інвестування в галузь лісового господарства, нагальною потребою підтримки підприємств лісової галузі та збереження лісів України.

Законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності 15.08.2018 року, внесено поправку до статті 273 Податкового кодексу України, якою введено земельний податок на всі лісові землі України.

За діючою до прийняття поправки системою оподаткування було передбачено, що податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто додаткове встановлення стосовно лісових земель земельного податку фактично є подвійним оподаткуванням. Такої системи оподаткування немає в жодній європейській країні.

Бюджетно-фіскальна політика розвинутих країн світу спрямована на збереження лісів та ефективне використання лісових ресурсів. В Україні, навпаки, пропонується деструктивна податкова політика стосовно лісового господарства.

Вищевказані законодавчі новели щодо оподаткування підприємств лісового господарства можуть призвести до припинення фінансово-господарської діяльності таких підприємств, особливо лісогосподарських підприємств Півдня і Сходу країни, які не мають можливості сплатити додатковий податок на землю. У разі застосування ставки земельного податку в розмірі одного відсотку 244 з 286 підприємств лісової галузі будуть збитковими; у разі застосування ставки земельного податку від 3 до 5 відсотків всі лісогосподарські підприємства України будуть вимушені припинити свою діяльність.

Зазначені прогнозовані наслідки призведуть до зростання соціальної напруги, насамперед у сільській місцевості, що в свою чергу створить негативний вплив на інвестиції в деревообробну промисловість, унеможливить створення нових робочих місць.

В той же час в умовах фінансової децентралізації наповнення місцевих бюджетів є вкрай актуальним завданням. Тому доцільно залишити земельний податок у складі рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, частина якої спрямовується до місцевих бюджетів.

2. Цілі і завдання проекту.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, що сприятиме впровадженню політики збереження лісів та підприємств лісової галузі. Це в свою чергу буде основою для прозорого сприятливого інвестиційного клімату в зазначеній галузі, для збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної економіки та покращенню екологічної ситуації в країні.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України та встановити, що податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, яка визначається податковим законодавством. Пункт 273.3 статті 273 Податкового кодексу України виключити.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються виключно Податковим кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)» забезпечить усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, що сприятиме впровадженню політики збереження лісів та підприємств лісової галузі. Такі відправні основи будуть стимулом для притоку інвестицій у зазначену галузь економіки, забезпечать розвиток суміжних галузей промисловості та сфери надання послуг, збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної економіки та покращенню екологічної ситуації в країні.

Народний депутат України Є. В. Мураєв

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua