Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

Проект

вноситься народним депутатом України:

Куницьким О.О.

(посвідчення 370)

Закон України

Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»

(щодо визначення електричних автомобільних транспортних засобів, зарядних станцій під них та створенню умов для переходу на екологічний транспорт до 2030 року)

________________________________________

Верховна Рада України постановляє:

  1. У Законі України «Про автомобільний транспорт» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, №22, ст.105).
  1. Абзац перший статті 1 - вилучити;
  1. Статтю 1 доповнити з урахуванням алфавітного порядку:

«cтрумоприймач підключення автомобільних транспортних засобів(далі СТЗ) це елемент благоустрою, який використовується для безпечного приєднання ЕТЗ та/або ГТЗ до електричної мережі.»;

«зарядна станція автомобільних транспортних засобів(далі - ЗСТЗ) обєкт передачі електричної енергії від магістральної електричної мережі, та/або її обєктів до акумуляторних батарей ЕТЗ та/або ГТЗ»

«електричний автомобільний транспортний засіб(далі - ЕТЗ) - це автомобільний транспортний засіб, який здійснює рух виключно за рахунок електродвигуна (одного чи декількох), живлення якого здійснюється за рахунок пристроїв накопичувачів електричної енергії (акумуляторні батареї, конденсатори) та/або за рахунок пристроїв, що виробляють електричну енергію з відновлювальних джерел (сонячні панелі, водневі генератори);

«електричний гібридний автомобільний транспортний засіб (далі - ГТЗ)» - це автомобільний транспортний засіб, який здатен здійснювати рух за рахунок електродвигуна (одного чи декількох), живлення якого здійснюється за рахунок пристроїв накопичувачів електричної енергії (акумуляторні батареї, конденсатори) та/або за рахунок пристроїв, що виробляють електричну енергію;

  1. Статтю 14 доповнити новим абзацем такого змісту:

«З метою збереження довкілля, виконання міжнародних зобовязань по зменшенню викидів в атмосферу, поліпшенню екологічного стану в містах, а також зменшення залежності економіки від імпорту нафти і нафтопродуктів, Держава визначає своїм пріоритетом перехід на електричний автомобільний транспорт до 1 січня 2030 року.».

II. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. У Законі України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, №47, ст.648)

Абзац 2 Статті 3 доповнити новим пунктом 8) наступного змісту: «надходжень з діяльності операторів зарядних станцій автомобільних транспортних засобів»

2. Внести зміни до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (ВВР), 2005, №49, ст.517)

1) Пункт 4 Статті 21 Закону викласти у такій редакції:

«засоби та обладнання зовнішнього освітлення, разом із струмоприймачами підключення електричних автомобільних транспортних засобів до мережі зовнішнього освітлення, та зовнішньої реклами;»

3. Внести зміни до Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних обєктів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, №1, ст.1)

1) Статтю 10 Закону викласти в такій редакції:

«До земель місцевої (локальної) електричної мережі відносяться земельні ділянки, надані для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування об'єктів передачі електричної енергії від магістральної електричної мережі до споживачів електричної енергії: повітряні і кабельні лінії електропередачі, трансформаторні підстанції та розподільні пункти, струмопроводи, зарядні станції автомобільних транспортних засобів, пристрої і споруди диспетчерсько-технологічного управління процесом електропередачі, повітряні або кабельні вводи до житлових або нежитлових споруд.».

4. Внести зміни до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, №37, ст.237)

1) Пункт 7 статті 1 доповнити новим абзацом наступного змісту:

«Тимчасово, до 31 грудня 2022 року ця норма не поширюється на набуття права власності на електричні автомобільні транспортні засоби.».

5. Внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, №27-28, ст.312):

1) статтю 54 Розділу Х доповнити новим пунктом 3 наступного змісту:

«Тимчасово, до 31 грудня 2024 року, діяльність з надання послуг по приєднанню до електричної мережі та постачанні електричної енергії для електричних та гібридно-електричних автомобільних транспортних засобів, звільняється від ліцензування діяльності з перепродажу або постачання електричної енергії.».

6. Кабінету Міністрів України до дня вступу в дію цього Закону:

1)привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

2)забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

3) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону;

4)внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Про Правила дорожнього руху» в яких передбачити:

-тимчасово, до 31 грудня 2024 року, дозволити електричним автомобільним транспортним засобам, які оснащені спеціальними номерними знаками із зеленим кольором шрифту рух смугами виділеними для руху маршрутних транспортних засобів;

5)розглянути на своєму засіданні можливість розробки та введення в дію Державної Програми «Збереження довкілля, виконання міжнародних зобовязань по зменшенню викидів в атмосферу, поліпшенню екологічного стану в містах, а також зменшення залежності економіки від імпорту нафтопродуктів шляхом переходу на електричні автомобільні транспортні засоби та програми утилізації акумуляторних батарей», в якій передбачити, але не обмежуючись: пільгове кредитування та страхування на придбання електричних автомобільних транспортних засобів для громадян України, програми по розвитку вітчизняних виробників електричних автомобільних транспортних засобів, програми розвитку вітчизняного виробництва, та утилізації акумуляторних батарей.

6) розробити і внести на розгляд Верховної Ради України, проект змін до законодавства України, з метою впровадження з 1 січня 2025 року наповнень дорожнього фонду за рахунок справляння нового виду податку з діяльності операторів зарядних станцій автомобільних транспортних засобів по заряджання електричних та електричних гібридних автомобільних транспортних засобів, обраховуючи обєм спожитої електричної енергії по кожній зарядній сесії.

7. Національній Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) внести зміни до:

1) Постанови НКРЄКП №32 від 17.01.2013 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» передбачивши, тимчасово, до 31 грудня 2024 року, спрощений порядок за типовими схемами приєднання та пільговим тарифом, для:

- фізичних та юридичних осіб, при виділенні 7 кВт(однофазне підключення) для струмоприймачів підключення автомобільних транспортних засобів;

- юридичних осіб, при виділенні 22 кВт(трифазне підключення) для струмоприймачів підключення автомобільних транспортних засобів;

- юридичних осіб, при виділенні від 50 кВт до 77 кВт(включно), від 123 кВт до 150 кВт(включно), та 350 кВт, для зарядних станцій електричних транспортних засобів.

2) Постанови НКРЄКП №498 від 23.04.2012 «Порядок застосування тарифів на електроенергію» передбачивши новий вид споживача оператора зарядних станцій автомобільних транспортних засобів, який використовує електричну енергію для струмоприймачів підключення автомобільних транспортних засобів, та/або зарядних станцій електричних транспортних засобів.

3) Встановити диференційований тариф, в залежності від погодинного навантаження, на споживання електричної енергії оператором зарядних станцій автомобільних транспортних засобів.

4) Розробити порядок про операторів зарядних станцій автомобільних транспортних засобів, в якому передбачити взаємодію з диспетчерами енергетичних мереж, по регулюванню навантаження на мережу, використанню динамічних і маневрових потужностей, з метою балансування і безпеки електричних мереж.

5) Встановити, що тимчасово, до 31 грудня 2024 року, оператор зарядних станцій електричних транспортних засобів, здійснює свою діяльність без відповідного ліцензування.

6) Встановити, що до 31 грудня 2022 року не стягується плата за приєднання та виділення потужностей для операторів автомобільних зарядних станцій.

8. Міністерству енергетики та захисту довкілля України внести зміни до своїх нормативно-правових актів передбачивши норми які тимчасово, до 31 грудня 2024 року встановлюватимуть обовязкове обладнання нових(що будуються) автозаправних станцій, що знаходяться за межами міст, зарядними станціями автомобільних транспортних засобів.

9.Цей Закон набирає чинності з першого січня 2021 року, окрім 1 пункту ІІ розділу, який набирає чинності з першого січня 2025 року.

Голова

Верховної Ради України Д.О. РАЗУМКОВ

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua