Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

Проект

вноситься народним

депутатом України

Козаком Т.Р.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України

(щодо автоматичного повернення надміру сплачених сум з

бюджетів та цільових фондів платникам податків)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13-14, № 15-16, № 17, ст. 112) такі зміни:

1) пункт 14.1 статті 14 доповнити новим підпунктом “14.1.1151 та викласти у такій редакції:

“14.1.1151. надміру сплачена пеня - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми пені;”

2) пункт 351.8. статті 351 викласти у такій редакції:

“351.8. Суми помилково та/або надміру сплачених платником податків грошових зобов'язань (зобовязань з єдиного внеску) і пені, за даними контролюючого органу, вважаються коштами, що надійшли на єдиний рахунок, і враховуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, при формуванні реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків на дату формування такого реєстру.”

3) в назві статті 43:

слово «Умови» замінити словом «Порядок»;

після слова «зобов'язань», слово «та» замінити словами «та/або».

4) пункт 43.3. статті 43 викласти у такій редакції:

“43.3. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та/або пені здійснюється органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на підставі зведеного реєстру повернень коштів, який формується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, на поточний рахунок платника податків в установі банку.”

5) пункт 43.4. статті 43 викласти у такій редакції:

“43.4. Платник податків надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику повідомлення про поточний рахунок в установі банку, на який необхідно здійснювати повернення сум грошового зобовязання чи пені. Повідомлення про поточний рахунок платника податків в установі банку подається ним в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 цього Кодексу.

У разі зміни поточного рахунку, на який буде здійснюватися повернення сум грошового зобовязання чи пені, платник податків надсилає нове повідомлення.

Повернення коштів здійснюється на останній надісланий платником податків поточний рахунок.”

6) пункт 43.41. статті 43 виключити.

7) пункт 43.5. статті 43 викласти у такій редакції:

“43.5. Для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та/або пені, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів, формує, підписує та надсилає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів зведений реєстр повернень із зазначенням платіжних реквізитів отримувачів коштів та іншої інформації відповідно до законодавства.

Для формування зведеного реєстру повернень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, керується даними оперативного обліку податків та зборів (у тому числі даними інтегрованих карток платників податків).

На наступний день після виникнення за даними оперативного обліку податків та зборів (у тому числі даними інтегрованих карток платників податків) помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та/або пені центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику зобовязаний включити суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та/або пені в зведений реєстр повернень.

Зведений реєстр повернень включає дані в розрізі окремих платників податків.

Зведений реєстр повернень є підставою для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для перерахування коштів зазначеним у ньому отримувачам.”

8) пункт 43.6. статті 43 викласти у такій редакції:

“43.6. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом пяти робочих днів на підставі зведеного реєстру повернень здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.”

9) абзац «б)» пункту 87.1. статті 87 викласти у такій редакції:

“б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника у випадку сплати грошових зобовязань) до відповідних бюджетів;”

10) підпункт «г)» пункту 2001.4. статті 2001 виключити.

ІI. Прикінцеві положення:

  1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2) Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;

забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

Голова Верховної Ради Д. РАЗУМКОВ

України

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua