Zakonoproekt.Org.UA

 


В'єтнам вирішив захиститися від «арабської методики зміни влади» 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
02.09.2013

У В'єтнамі понад 30 мільйонів користувачів Інтернету, і там набув чинності закон, який забороняє обговорювати політику в блогах та соціальних мережах, які підпорядковані іншим державам, зазначається на сайті  www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на www.bbc.co.uk.  В законі, відомому як «Указ 72», йдеться, що блоги та соціальні мережі не повинні використовуватися для обміну новинами, а лише особистою інформацією.У В'єтнамі понад 30 мільйонів користувачів Інтернету, і там набув чинності закон, який забороняє обговорювати політику в блогах та соціальних мережах, які підпорядковані іншим державам, зазначається на сайті  www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на www.bbc.co.uk.

В законі, відомому як «Указ 72», йдеться, що блоги та соціальні мережі не повинні використовуватися для обміну новинами, а лише особистою інформацією.

Крім того, від іноземних інтернет-компаній вимагається, аби їхні локальні сервери містилися всередині В'єтнаму.

Новий закон вже розкритикували американські інтернет-компанії та правозахисні групи, ну і звісно уряд США.

В'єтнам є однопартійною комуністичною державою, влада якої жорстко контролює ЗМІ.

Цього року в країні були засуджені десятки активістів, зокрема блогери, за антидержавну діяльність.

За новим законом, сайти американських соціальних мереж, таких як Twitter і Facebook, не можуть використовуватися для політичної антиурядової діяльності або завдавати «шкоди національній безпеці», і повинні використовуватися лише «для поширення та обміну особистою інформацією».

Минулого місяця посольство США в Ханої заявило, що «глибоко стурбоване положеннями указу», зазначивши, що основні свободи повинні поширюватися на мережу, яка керується із США так само, як і на сфери поза нею.

Група «Репортери без кордонів» з Французької Республіки, колонією якої раніше довгий час був Вєтнам, заявила, що закон позбавить в'єтнамський народ «незалежної і відвертої інформації, яка зазвичай циркулює в блогах і на форумах».

Водночас Азійська інтернет-коаліція - група, яка представляє на азійському ринку зокрема такі компанії, як Google і Facebook, - заявила, що цей крок влади «придушить інновації і знеохотить компанії від роботи у В'єтнамі», можливо такої ефективної, як була в Єгипті та інших арабських країнах.

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми