Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Володимир Литвин виступив у суді перед Портновим: «Шановний суд, Ваша честь» 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
05.10.2011

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив на урочистому засіданні з нагоди річниці створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UAГолова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив на урочистому засіданні з нагоди річниці створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на інформацію прес-секретаря Верховної Ради України оприлюднену на парламентському сайті.

«Сьогодні є всі підстави констатувати: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбувся. Відбулося становлення колективу», - наголосив він, звертаючись до зібрання. На думку керівника українського парламенту, це є свідченням високого професійного рівня суддівського корпусу та правильності вибору голови суду. «Це є підтвердженням загалом правильної спрямованості у реформуванні судової системи, яке спирається на прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про судоустрій і статус суддів», що почав діяти 7 липня 2010 року», - зауважив В. Литвин.

За його словами, змінено модель українського правосуддя і передбачено створення, окрім інших спеціалізованих судів, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. «Дієвим і зваженим кроком стало усунення так званої подвійної касації», - відзначив В.Литвин, висловивши думку про те, що із введенням закону «Про судоустрій і статус суддів»у дію судова реформа набула правової визначеності.

Найактуальнішою і переважнішою в українському правосудді, на думку Голови Верховної Ради, на сьогодні є тема належного захисту прав людини під час касаційного розгляду як цивільних, так і кримінальних справ, відповідно до Конституції України та її міжнародно-правових зобов´язань. З огляду на це, одним з пріоритетних завдань Вищого спеціалізованого суду України він назвав поширення практики діяльності Європейського суду з прав людини через сприйняття українською судовою системою обов´язковості її прецедентності для вітчизняної правової системи.

«Особливо слід тримати у полі зору останню складову діяльності Суду. Адже рішення у кримінальних справах - це зазвичай вирішення долі людей. І сприйняття європейських стандартів у цій царині набагато швидше наближує нас до європейської спільноти, ніж врахування інших вимог та умов щодо членства в Європейському Союзі. А над цим зараз, як вам відомо, ми всі, що називається, б´ємося, долаючи різного роду перепони, застереження і навіть упередження», - сказав В.Литвин.

Він висловив переконання, що Верховна Рада України позитивно відгукнеться на відповідні пропозиції суб´єктів законодавчої ініціативи, що відповідають вимогам дотримання прав людини та сучасному європейському баченню цієї, можливо, найчутливішої у сучасному міжнародному праві проблематики. В.Литвин повідомив про існування ряду законодавчих ініціатив, якими пропонується врахувати досвід реалізації судової реформи для того, щоб вона мала логічне завершення, була ефективною і відповідала тим засадам і напрямам, за якими розвивається правова система у цивілізованих країнах світу. «Переконаний, що Україна, як цивілізована держава, має всі підстави для того, щоб остаточно розв´язати цю проблему», - підкреслив він.

«На мою думку, впоратися з цією справою до снаги Вищому спеціалізованому суду України. Запорукою цього є, передусім, фаховий рівень суддівського корпусу, значний досвід роботи суддів», - зазначив керівник українського парламенту. Він побажав суддям Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «сумлінності, наснаги, терпіння у надзвичайно складній, відповідальній і конче потрібній роботі, а також зваженості при ухваленні рішень». «Зрозуміло, що для цього потрібне здоров´я і ще раз здоров´я, чого я вам найщиріше бажаю», - звернувся В.Литвин до суддівського корпусу.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua