Zakonoproekt.Org.UA

 


Встановлення обов’язку укладення договору між оператором та абонентом у випадку надання послуг із використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток (sim-карток) 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
16.01.2014

Встановлення обов’язку укладення договору між оператором та абонентом у випадку надання послуг із використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток (sim-карток), в тому числі у випадку надання послуг з передплаченого зв’язкуТекст закону України "Про внесення змін до Закону України Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" із можливістю внести пропозиції.

Порівняльний аналіз законодавства окремих іноземних держав стосовно законів України, які, на думку Послів США та країн ЄС, суперечать нормам демократичних країн Заходу

Встановлення обов’язку укладення договору між оператором та абонентом у випадку надання послуг із використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток (sim-карток), в тому числі у випадку надання послуг з передплаченого зв’язку

Інформація про абонентів мобільного зв’язку та її аналіз є ефективним засобом боротьби зі злочинністю. Зазначені зміни запропоновані з метою посилення ефективності діяльності правоохоронних органів щодо розкриття злочинів та боротьби з тероризмом шляхом персоналізації абонентів, які користуються передплаченим мобільним зв’язком. При цьому, інформація про належність особі абонентського номеру може бути отримана лише з дозволу суду.

Подібні правила встановлені в багатьох країнах світу.

Деякі приклади порівняння законодавства

Наприклад, у Австрії закон зобов'язує провайдерів і операторів зберігати усі дані (включаючи самі переговори, айпі адреси ітп) протягом 6 місяців і давати доступ до них по першому рішенню суду або прокуратури/.

Україна

Надання телекомунікаційних послуг із використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток здійснюється на підставі укладеного між оператором телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг договору в порядку, передбаченому законодавством;

Болгарія

Закон «Про електронні комунікації» передбачає обов’язкове надання документу, що посвідчує особу, а також укладення договору між оператором та абонентом при придбанні sim-карток, в тому числі у випадку надання послуг з передплаченого зв’язку.

Греція

Відповідно до Закону № 3783/2009 усі власники передплачених SIM-карток повинні зареєструвати їх персональну інформацію у мобільного оператора.

У разі не реєстрації персональної інформації, передплачений номер деактивується.

Джерело: http://www.greeklawdigest.gr/component/k2/item/84-privacy-data-retention-and-data-protection-in-the-electronic-communications-sector-providers-of-publicly-available-electronic-communications-services-competent-supervisory-independent-administrative-authorities

Італія

Придбання SIM карти в Італії вимагає подання належних ідентифікаційних даних, таких як чинний паспорт або Європейська ідентифікаційна картка.

Реєстрація SIM карти вимагається урядом Італії перед активацією сервісних послуг. Це може бути зроблене з використанням паспорту під час придбання SIM-картки.

Швейцарія

SІМ-картка може бути придбана лише у разі персональної реєстрації з дійсним паспортом або ідентифікаційною карткою.

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми