Zakonoproekt.Org.UA

 


Виступ Ігора Юхновського щодо фальсифікацій комуністів при голосуванні 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
19.11.2010

Засідання двадцяте. Сесійний зал Верховної Ради України. 19 жовтня 1994 року. Веде засідання Голова Верховної Ради України Мороз О.О.

...

ГОЛОВА. Хто ще хоче висловитися? Від групи "Державність"? Будь ласка.

ЮХНОВСЬКИЙ І.Р., заступник голові Комісії Верховної Ради України з питань науки та народної освіти (Личаківський виборчий округ, Львівська область). Шановний Олександре Олександровичу!

Шановні депутати! Заява парламентської групи "Державність" з мотивів голосування щодо скасування Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року про заборону діяльності Компартії України.

Формальним мотивом заборони була причетність Компартії України в особі її керівних ланок до антидержавного перевороту ГКЧП. Яками ж, крім формальних, мотивами, ми керувалися, ставлячи це питання в 1991 році? Усі ланки керівництва КПРС-КПУ за час існування СРСР здійснювали надзвичайні злочини проти людства. З другого боку, КПРС була єдиною дозволеною політичною організацією в Радянському Союзі. До її окладу з роками залучалися все ширші верстви інтелігенції, висококваліфікованих спеціалістів. Методи внутрішнього розпорядку в середині КПРС довгій час грунтувалася на взаємному шантажуванні і пошуках ворога. Лише за часів М.С. Горбачова в партії відбулися демократичні зміни, в результаті КПРС відразу ж розвалилася. Розвалилась організація, що вікувала особливий партократичний апарат, зрощений з КДБ.

Найголовнішим мотивом заборона КПРС-КПУ було звільнення мільйонів членів цієї організації від принизливої для них усіх практично необмеженої влади партійного апарату.

Президія Верховної Ради своїм актом поставила хрест на відповідальності нині живих за злочин минулих поколінь комуністів Радянського Союзу в Україні.

Але, на жаль, фракція неокомуністів в Україні на чолі з незмінним секретарем паном Симоненком повернула питання на перегляд. З якою метою? Щоб нести відповідальність за тотальне технологічне відставання промисловості і сільського господарства України? Чи, може, щоб, крім фінансового, забрати назад інше майно, що колись рахувалося за КПРС і було створено за гроші мільйонів трудівників? Чи щоб створити осередок відродження КПРС і знищення Української держави? То в якому ж становищі опиняється наш Президент Леонід Кучма, який хоче провести масову приватизацію, розгорнути приватну ініціативу, трансформувати колгоспи і радгоспи, одержати кредити, вселити у світі довір'я до України?

Дії комуністичної фракції в парламенті є деструктивними. Неспроможні ні керувати урядом, ні організувати роботу Верховної Ради комуністи прискореним темпом штовхають державу до біди. Але більшої шкоди, ніж та, що пов'язана з поверненням до КПРС-КПУ, зробити Україні комуністи і соціалісти і селянська група в парламенті не змогли.

Результати голосування є сфабрикованими. У поданих голосах за прийняття постанови, проект якої запропонували комуністи, значаться голоси як мінімум дев'яти відсутніх депутатів. Отже, проект КПУ відхилений, оскільки не набрав достатньої кількості голосів.

Депутатська група "Державність" просить Комісію з питань Регламенту, депутатської етики підтвердити справедливість нашого звинувачення простим порівнянням описку зареєстрованих і описку поіменного голосування.

Ми просимо Голову Верховної Ради ствердити обгрунтованість нашої заява і зробити висновок згідно з Регламентом.

Ми просимо у Президента вибачення за затримку з обговоренням його програми. Це вже не перша нечесність у вашому парламенті, що здійснюється лівою більшістю. І доки наслідки цієї нечесності не будуть усунені, доти ми не можемо продовгувата роботу Верховної Ради.

Дякую. (Оплески).

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми