Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Як естонці оригінально але ефективно борються із наркотою 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
09.01.2016

Керівник кримінального бюро: недільні наркомани і наркодилери, ми знаємо ваші імена (89) 07. січня 2016 17:50 Кярт Анвельт Кярт Анвельт Віра Степанова Редактор: Віра Степанова Керівник кримінального бюро: недільні наркомани і наркодилери, ми знаємо ваші імена Затримання на вулиці Айа наприкінці вересня. Foto: PPA Серед іншого кримінальна поліція в цьому році займеться так званими недільними наркоманами. Крім класичних методів їм відправлять смс: "Будь ласка, не вживай наркотики, цим ти годуєш злочинний ринок".

Серед іншого кримінальна поліція в цьому році займеться так званими недільними наркоманами. Крім класичних методів їм відправлять смс: «Будь ласка, не вживай наркотики, цим ти годуєш злочинний ринок».

Керівник кримінального бюро: недільні наркомани і наркодилери, ми знаємо ваші імена

Серед іншого кримінальна поліція в цьому році займеться так званими недільними наркоманами. Крім класичних методів їм відправлять смс: «Будь ласка, не вживай наркотики, цим ти годуєш злочинний ринок».

Кінець вересня. Таллінн. У приміщеннях в підвалі одного з будинків на вулиці Айа зібралася велика компанія людей у віці 30 років і старше і влаштувала вечірку. Це в усіх відношеннях порядні та успішні люди. Несподівано туди вриваються наркополіцейські Пихьяської префектури разом з бійцями швидкого реагування. Надійшла інформація, що на вечірці продають наркотичні речовини та гості їх вживають.

У ході виробничих дій затримали 30-річного чоловіка, якому пред'явили підозра у незаконному обігу наркотичних речовин у великих розмірах, пише Eesti Päevaleht. У загальній складності перевірили 28 гостей, у шести з яких була підозра на наркотичне сп'яніння і у шести були з собою наркотичні речовини в невеликих кількостях. Як говорить керівник кримінального бюро Пихьяської префектури Урмет Тамбре, це була регулярно збирається по вихідних компанія, для якої вживання кокаїну та екстазі стало нормою.

Цього року кримінальне бюро Пихьяської префектури збирається звернути підвищену увагу саме на таких людей, так званих недільних наркоманів (хтось вживає наркотики раз на тиждень, хтось - раз на місяць, хтось - раз на півроку), і їх вечірки . »З одного боку, ці люди створюють божевільний ринковий попит і годують злочинців. У той же час недільні наркомани хочуть, щоб поліція захищала їх від злочинців і щоб організованої злочинності і небезпечних злочинців в Естонії не було. Це лицемірне ставлення», - визнав Тамбре.

Він радить подумати про те, що кожен недільний наркоман стоїть в одній уявної черзі до дилера з тими людьми, які грабують будинки і автомобілі або нападають на перехожих, щоб отримати пару євро.

Збираються зруйнувати міф

За словами Тамбре, вони збираються зруйнувати міф, ніби поліція не знає про всі недільних наркоманах і продавцях. Як вказав Тамбре, серед наркодилерів багато таких, які вдень працюють в офісах і є в усіх відношеннях порядними співгромадянами, а вечорами або у вихідні підробляють, продаючи наркотики.

«У кожного затриманого дилера або вживає наркотики ми запитуємо імена тих, кому він продавав або у кого купував наркотики, хто перепродує їх або у кого є наркотичні речовини у великих кількостях, - вказав Тамбре. - Досі питання було в тому, що цей список занадто довгий, і ми не встигали ними займатися. Не в тому, що ми не знаємо цих людей. Торік просто не встигали поряд з великою рибою достатньо займатися цією темою. Тепер ми пересунемо фокус з фентанілу і на цих людей «.

Скільки недільних наркоманів в базі даних поліції, Тамбре не сказав.Але він зазначив, що серед білих комірців вживають і перепродують все: кокаїн, фентаніл, амфетамін, таблетки екстазі, коноплю.

Директор Інституту розвитку здоров'я (TAI) Маріс Єссе визнала, що окремого дослідження щодо вживання наркотиків серед населення не проводилося. »Але з останнього дослідження поведінки дорослого населення щодо здоров'я можна отримати інформацію про вживання конопель. Скільки дорослих взагалі пробували наркотики, є цифра з 2012 року, однак які саме речовини, огляду немає. Про школярах у нас є більш точний огляд, ніж про дорослих «, - визнала Єссе.

У дослідженні поведінки щодо здоров'я, яке проходило у вигляді опитування поштою в 2012 році, запитували про те, чи пробували жителі Естонії наркотики протягом життя. З учасників опитування у віці 16-64 років 15% протягом житті пробували якесь наркотичну речовину, 21% чоловіків і 10% жінок відповідно.

Дані 2 014 року показують, що протягом останнього року та / або 30 днів вживали коноплю 27% дорослих (віком 16-64 років) чоловіків і 13% жінок. У віковій групі 25-34 вживали було 28% і 7% відповідно.

Розширення фокусу наркоконтролю поліції, за словами Єссе, матиме профілактичний вплив. »Жоден наркозалежний людина не почав вживати наркотики з метою дійти до залежності - вона формується з плином часу крок за кроком, поки людина, яка все ще вважає себе культурною недільним наркоманом, насправді більше не може без регулярного вживання наркотиків», - вказала Єссе. Вона додала, що тому розумно втручатися вже тоді, коли вживання ще обмежено або нерегулярно і супутніх проблем менше.

Пройде смс-кампанія

Поліція також планує смс-кампанію, в якій на мобільний телефон недільним наркоманам, імена яких хоча б раз промайнули в інформацією поліції в якості продавців або покупців, в якийсь момент прийде смс: «Будь ласка, не вживай наркотики, цим ти годуєш злочинний ринок «.

Володіння наркотиками в малих кількостях або їх вживання розглядається як проступок, який у свою чергу залишає сліди в регістрі навіть абсолютно бездоганного людини.

Наркозалежних, які щодня потребують дозі, в Естонії, за оцінками, 10 000, і їх поліція вважає так сказати мертвим кругом - поліція не може їх врятувати. Однак за допомогою профілактичної діяльності і при необхідності вжиття заходів - наприклад, порушення адміністративної або кримінального провадження стосовно недільних наркоманів - поліція сподівається зробити все можливе для того, щоб мертвий колах не поповнився новими людьми. Також поліція продовжить докладати зусиль в ім'я того, щоб злочинці не могли збагачуватися за рахунок залежних.

Звичайно, тепер може виникнути питання: хіба поліції більше нічого робити, окрім як «чіплятися» до законослухняних громадян? У Тамбре свою думку. »Кожен вживає наркотики розширює ринок наркодилера. Якщо 10000 закоренілих залежних постачає 500 продавців, то ця кількість людей, на діяльність яких поліція може істотно вплинути і обрушити ринок. Через недільних наркоманів до колу покупців додаються десятки тисяч людей, і зрозуміло, збільшується і кількість продавців, на діяльність яких 300 затримань на рік впливає значно менше «, - сказав Тамбре.

Все-таки, за словами Тамбре, мета не в тому, що всі вживають наркотики повинні бути покарані. »Швидше це попередження. Звичайно, мета в тому, щоб через них не поповнилася ця програна наркотиків десятитисячних маса людей», - сказав Тамбре.

07. січня 2016 17:50 Кярт Анвельт Редактор: Віра Степанова

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/rukovoditel-kriminalnogo-byuro-voskresnye-narkomany-i-narkodilery-my-znaem-vashi-imena?id=73372379

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua