Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Як Гонтарева зірвала курс гривні - роздеребанила ще 18,7 млрд грн. 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
21.09.2016

Якщо спрощено, то якби аферистка Гонтарева не фактично подарувала ці 18,7 млрд. грн  Коломойському до 2022  року, то курс гривні посилився, бо банки здавати свою валюту, а не спекулювати нею. Хоча можна було б пустити їх на програми підвищення купівельної спроможності...на підвищення зарплат і соцвиплат   «Як Порошенко домовився з Коломойським: Нацбанк без пояснень "пробачив" борги ПриватБанку  Нацбанк запропонував ПриватБанку пільгові умови по реструктуризації кредитів .Фото УП.Якщо спрощено, то якби аферистка Гонтарева не фактично подарувала ці 18,7 млрд. грн  Коломойському до 2022  року, то курс гривні посилився, бо банки здавати свою валюту, а не спекулювати нею. Хоча можна було б пустити їх на програми підвищення купівельної спроможності...на підвищення зарплат і соцвиплат. Це матеріал від 05.04.2016 р. Вже зараз бачимо який курс гривні. Дякуємо Кубіву, Яценюку і Турчинову, Гонтаревій і Порошенку із Гройсманом.

«Як Порошенко домовився з Коломойським: Нацбанк без пояснень "пробачив" борги ПриватБанку

Нацбанк запропонував ПриватБанку пільгові умови по реструктуризації кредитів

Як стало відомо з надійних джерел "Апостроф. Економіка" в НБУ, секретним постановою Національного банку України ПриватБанку відстрочили оплату простроченої заборгованості в сумі 18,7 млрд грн і затвердили новий графік виплат на термін до 2022 року. Таку небачену щедрість можна пояснити тільки результатом домовленостей, досягнутих в кінці лютого власником банку, українським олігархом Ігорем Коломойським з президентом України Петром Порошенком, під час яких, за повідомленнями ЗМІ, обговорювалося питання підтримки Коломойським відставки уряду Яценюка і лояльності його ЗМІ до президента. Подібна філантропія від Нацбанку може не тільки серйозно ускладнити переговори з МВФ на рахунок надання Україні довгоочікуваного траншу кредиту, але і поставити питання про критерії діяльності Національного банку України та вплив президента України на діяльність регулятора.

Національний банк одним з головних своїх досягнень називає повномасштабну реструктуризацію банківської системи. За ідеєю регулятора, все банки повинні були узгодити з ним плани скорочення частки кредитів пов'язаним особам та плани щодо докапіталізації. У більшості випадків НБУ робив наголос на внесення живих грошей, а не на бухгалтерські операції зі звітністю. Фактично це означало: або вносите гроші, або ніякого фінансового оздоровлення бути не може.

Однак такі жорсткі вимоги застосовувалися не до всіх банків. Прикладом може служити ПриватБанк, який серед інших звернувся до НБУ з клопотанням про зміну умов по стабілізаційних кредитах.

За інформацією джерел "Апостроф. Економіка" в Нацбанку, п росроченная заборгованість ПриватБанку за кредитами перед регулятором на 24 березня становила 18,7 млрд грн . При цьому НБУ своєю постановою (№103 / БТ від 23.02.2016), яке не призначене для оприлюднення, надав банку розстрочку на виплати, перенісши основну суму платежу на наступний рік.

У Нацбанку вважають, що зобов'язання перед вкладниками і кредиторами ПриватБанк виконує вчасно і в повному обсязі. У той же час загальний борг банку перед НБУ до зазначеної дати становив понад 26,5 млрд грн , що випливає з наявних у розпорядженні "Апостроф. Економіка" матеріалів Нацбанку.

Попередні умови погашення кредитів Привату Нацбанку, розроблені за загальними для всіх банків критеріям, передбачали, що до початку березня поточного року ПриватБанк повинен був виплатити НБУ 18,4 млрд грн . Решта 8,1 млрд грн банку слід було погасити до квітня 2017 року.

Однак в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в кінці лютого співвласник банку Ігор Коломойський провів зустріч з президентом Петром Порошенко. Виходячи з інформації, яка є в розпорядженні "Апостроф. Економіка", можна припустити, що одним з результатів цієї зустрічі стало рішення НБУ продемонструвати небачену щедрість і переглянути графік виплат, позбавивши банк від необхідності виплачувати існуючу заборгованість . Іншого чіткого пояснення такого несподіваного зміни позиції регулятора і демонстрації щедрості і прихильності НБУ до ПриватБанку, особливо в умовах кризи в країні і відсутність чергових траншів МВФ, ні ми, ні учасники ринку, ні наші джерела в НБУ не знайшли.

За затвердженим НБУ в кінці лютого новим графіком розрахунків, ПриватБанку дозволили платити лише за 650 млн грн протягом березня-вересня 2016 року, за 1,3 млрд грн - протягом жовтня-грудня, по 2,384 млрд грн - протягом січня-липня 2017 року і в серпні - ще 1,421 млрд грн.

У підсумку, замість повернення Приватом вже до березня цього року 18,4 млрд грн, банку дозволено виплатити до кінця цього року лише 8,450 млрд грн, а 18,114 млрд грн - вже в наступному році. При цьому в разі виконання плану погашення в 2016 році НБУ може продовжити термін погашення кредитів ще на 5 років - тобто перенести оплату 18 млрд гривень на 2017-2021 роки.

В українському бізнесі успіхом вважається продовження кредиту на півроку. Домовленості ж про оплату до 2022 року в банківських колах вважають майже що списанням кредиту, враховуючи мінливий курс долара. Про таку небаченої щедрості від своїх кредиторів українські боржники не можуть навіть мріяти.

Приватні, звичайно, системний банк, але ні для кого в банківській сфері не секрет, що він, як пилосос, збирає гроші на ринку для кредитування бізнесу власних акціонерів. За даними НБУ, населення зберігає на рахунках ПриватБанку 143 млрд грн, що становить 57% всіх зобов'язань банку. Таким чином, Нацбанк фактично погодився з тим, що за рахунок НБУ Приватні буде розраховуватися зі своїми кредиторами за гроші, витрачені на фінансування власного бізнесу.

Слід зазначити, що зміна умов кредитування ПриватБанк прямо аргументував необхідністю недопущення погіршення фінансового стану банку та зменшенням навантаження на ліквідність . Крім того, у своєму запиті ПриватБанк вказував, що зміна умов дозволить своєчасно виконати зобов'язання перед вкладниками, в тому числі і фізичними особами.

З матеріалів НБУ, що є в розпорядженні "Апостроф. Економіка", слід, що попередньою умовою реструктуризації боргу є крос-заставу основних об'єктів. Серед іншого, йдеться про майновий комплекс "Бориваж", справедлива вартість якого за оцінками НБУ становить 5,5 млрд грн. Крім того, в заставному списку виявився майновий комплекс "Буковель" (4,7 млрд грн), а також стадіон "Металург" в Дніпропетровську (понад 1,1 млрд грн).

Всього вартість заставного майна становить 23,9 млрд грн. Хоча, за словами джерел НБУ, оцінка наявних застав толком ще не завершена і ніхто не може бути впевнений, що певна Приватом ціна об'єктивна, особливо з огляду на нинішній стан ринку. Але все це, втім, не завадило регулятору продовжити прострочені кредити, що знову ставить під сумнів об'єктивність і неполітичний характер рішення НБУ.

Також, за наявною у "Апостроф. Економіка" інформації, в кінці лютого Нацбанк тим же секретним постановою, з огляду на, що ПриватБанк потребує збільшення капіталу, зобов'язав власників банку поповнити статутний капітал на 10 млрд грн, причому не відразу, а до 2019 року. Поки ж ПриватБанк може практично не поповнювати статутний капітал.

Разом з тим, за неофіційною інформацією від надійних джерел в Нацбанку, результати стрес-тестів показали, що розмір необхідної докапіталізації в рази більше, ніж зазначені 10 млрд грн, причому докапіталізація потрібна зараз, а не в 2019 році .

Відзначимо, що ще в кінці минулого року голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет заявив про розпорядження від НБУ докапіталізувати банк на 8 млрд грн. За його словами, це було результатом стрес-тесту. Однак з тією оцінкою в ПриватБанку тоді не погодилися. І, за словами Дубілета, вони почали консультації з НБУ з цього питання. І судячи з усього, ці консультації дали результат.

Як відомо, найбільшими акціонерами ПриватБанку є Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський з частками по 45,3182%. У лютому поточного року НБУ визначив ПриватБанк як системний на ряду з державними "Ощадбанком" і "Укрексімбанком". Це, очевидно, буде використано як єдиний аргумент на користь філантропії Нацбанку.

Фактично, представляючи пільгові умови для ПриватБанку, НБУ порушує базові принципи конкуренції на ринку і створює величезне поле для зловживань - починаючи від підтримки фінансування пов'язаних осіб і закінчуючи створенням умов для виведенням грошей з країни.

Як НБУ планує після таких рішень доводити МВФ свою спроможність в процесі переговорів про наступний транш фіндопомоги Україні, поки незрозуміло. Також не ясно, як Нацбанк планує пояснити іншим банкам такий фаворитизм щодо ПриватБанку. Все це загострює питання про незалежність регулятора в умовах ролі президента при призначенні глави Нацбанку, його вплив на НБУ для вирішення своїх політичних проблем.

Після панамагейта і критики президента і прем'єр-міністра в зарубіжних і вітчизняних ЗМІ за корупційні зв'язки, рішення НБУ щодо відстрочення платежу Приватбанк не додає плюсів іміджу України на міжнародній арені, хоча нарешті об'єктивно показує причини соціально-економічного занепаду в країні.

Нашим же джерел в НБУ вся ця історія нагадує іншу "блискучу" операцію в бізнес-історії олігарха Ігоря Коломойського з банкрутством "Аеросвіту" в 2012 році. Нагадаємо, що тоді активи цієї компанії були переведені в новопридбану МАУ, а кредиторам довелося розплачуватися за борги "Аеросвіту". Рішення про таку реструктуризацію боргу Привату може викликати підозру про підготовку операції з такими ж цілями. Використання в якості застави активу з незавершеною оцінкою вартості змушує підозрювати боку в ймовірності наявності такого плану.

"Апостроф. Економіка" пропонує всім згаданим в публікації сторонам надати свою точку зору, яка негайно буде опублікована.

Юрій Дощатов Вівторок, 5 квітня 2016, 14:21

» http://economy.apostrophe.ua/article/finansy-i-banki/2016-04-05/kak-poroshenko-dogovorilsya-s-kolomoyskim-natsbank-bez-obyyasneniy-prostil-dolgi-privatbanku/4132

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua