Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Як тестування мігрантів мотивує знати мову 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
09.09.2013

Тест на громадянство: допомога в інтеграції або знак недовіри.Куміндер Сінгх, громадянин Індії займається на спеціальних курсах, щоб пройти тест на громадянствоТест на громадянство: допомога в інтеграції або знак недовіри.

З 2008 року всі хто бажає отримати німецький паспорт проходять спеціальний тест. DW з'ясувала, що потрібно знати про історію, політику та культуру Німеччини, щоб успішно скласти іспит.

Вже п'ять років у Німеччині діє система тестування для бажаючих отримати німецьке громадянство. У 2008 році, коли іспит тільки з'явився, критики вважали його занадто складним. З тих пір список питань змінився, деякі завдання стали значно простіше. Зараз, коли понад півмільйона мігрантів пройшли через цю систему, вже можна робити висновки про те, чи так вона страшна і чи є від неї якась користь для Німеччини, зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на www.dw.de.

Якщо відкрити в Інтернет сторінку Федерального відомства у справах міграції та біженців (BAMF), можна в тренувальному режимі пройти тест і відповісти на 300 питань, кожний з яких може попастися на справжньому іспиті. Наприклад: "Що означає фраза "Німеччина - правова держава"? І варіанти відповіді: 1. Держава завжди права. 2. У Німеччині дозволені тільки праві партії. 3. Громадяни ФРН самі приймають закони. 4. Держава повинна дотримуватися законів.

Претенденти на громадянство повинні знати, хто обирає федерального канцлера, що означає абревіатура "ХДС", коли закінчилася Друга світова війна, чим займалося "Штазі" і куди звертатися у разі незаконного звільнення. Не всі питання стосуються політики та історії - багато завдання зачіпають культурні і навіть побутові особливості життя в Німеччині. Наприклад: «Хто з цих людей не має права в Німеччині жити удвох як пара?» Варіанти відповідей: 1. Ганс (20 років) і Марія (19 років) 2. Том (20 років) і Клаус (45 років) 3. Софія (35 років) та Ліза (40 років) 4. Анна (13 років) і Тім (25 років).

Іспит для розумних?

Соціолог Дітріх Тренхард (Dietrich Thränhardt) як і раніше вважає формулювання тесту занадто заплутаними: "Приїжджим з низьким рівнем освіти пройти його буде непросто. Ще складніше тим, хто погано знає німецьку мову". Дійсно, в перший рік після введення іспиту число новоспечених громадян ФРН скоротилося. Але останні чотири роки воно стабільно зростає: у 2012 році німецькі паспорти отримали 120 тисяч осіб, на 5 відсотків більше, ніж у 2011.

Кенан Араз з Бохума вже кілька років консультує мігрантів, які хочуть стати громадянами ФРН. Він каже, що для більшості це давно не проблема: "Тепер, через п'ять років, тест на громадянство сприймається абсолютно нормально, приблизно як іспит на водійські права".

Кетеван Яндіері, уродженка Грузії, говорить, що готуватися до іспиту їй навіть сподобалось: "Дійсно, корисно знати основні факти про країну, в якій живеш". 51-річна Кетеван заміжня за німцем, її діти - громадяни ФРН. Вона відповіла правильно на всі 33 питання. Для того щоб пройти тест, досить 17. Більше 98 відсотків екзаменованих з цим справляються.

Німеччині потрібні мігранти

 Більша частина нових громадян Німеччини родом з Туреччини, але все частіше до них приєднуються вихідці з півдня Європи, особливо з кризових країн єврозони. Торік на 80 відсотків виросло число греків, які отримали німецьке громадянство, італійців стало на 30 відсотків більше. Серед цих мігрантів багато молодих освічених людей, які не знайшли роботу вдома і вирішили спробувати щастя в Німеччині.

У таких, кваліфікованих переселенців німецька держава зараз дуже потребує: у багатьох сферах відчувається брак професіоналів, і влада деяких земель переконливо просять мігрантів отримати німецькі паспорти. "Так, я хочу" - такий слоган зараз красується на плакатах землі Північний Рейн-Вестфалія. Але Кенан Араз вважає, що користі від них мало: "Це все липа, - обурюється Араз, - на плакати йдуть десятки тисяч євро, а виграють від них тільки політики. Набагато важливіше звертатися безпосередньо до переселенців, причому краще на їхній рідній мові". У даний момент тільки кожен другий мігрант має громадянство.

Німеччині не потрібні мігранти?

Якби іспит був єдиною перешкодою на шляху до німецького паспорту, отримати його було б дуже просто. Але це не так: перш ніж подати документи, потрібно прожити в країні щонайменше 8 років, не мати судимостей і досить добре заробляти. Хороше знання німецької обов'язково.

З точки зору міністерства внутрішніх справ ФРН, тест на громадянство повинен сприяти успішній інтеграції приїжджих. Але професор Дітріх Тренхардт вважає, що цей тест лише посилює відчуття недовіри: "Я не думаю, що, відповівши на 33 питання, людина почне дотримуватися конституції і відчує себе причетним до демократичних цінностей. А от тим, хто давно живе в Німеччині, може здатися , що держава сумнівається в їх благонадійності ".

На думку Тренхардта, іспит краще взагалі скасувати, а замість нього ввести нові і набагато простіші правила імміграції до Німеччини: "Ми безнадійно відстали в порівнянні з рештою Європи - складніше, ніж у нас, тільки в Австрії". Один з головних бар'єрів - це необхідність відмовлятися від громадянства рідної країни, щоб отримати німецьке: "Не всі мігранти хочуть остаточно порвати зі своїм минулим", - вважає Тренхардт.

Народжені у ФРН діти мігрантів вибирають громадянство

У ФРН народжені в 1990 році діти мігрантів повинні визначитися, який з паспортів вони хочуть зберегти, німецький чи іноземний.  

Дата 09.09.2013

Автор Жаннет Зайферт, Юлія Вишнівець

http://www.dw.de/тест-на-гражданство-помощь-в-интеграции-или-знак-недоверия/a-17069984

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua