Zakonoproekt.Org.UA

 


З 21.03.2018 р. в Україні тепер діє «Правило Дана Бяліка» - споживачі не платять судового збору. 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
24.03.2018

Відмови суду споживачам в розгляді через несплату судового збору визнані протиправними, і це для українців у Верховного суду виборов не громадянин України Дан Бялік.  21.03.2018 р., за позовом Дана Бяліка до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про захист прав споживача фінансових послуг №761/24881/16-ц, Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення, в якому визнала, що позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» не лише в суді першої інстанції.  Відсутність у Законі України «Про судовий збір» серед осіб, які звільняються від сплати цього збору, категорії споживачів не може означати, що вони не мають зазначеної пільги, оскільки її встановлено спеціальним щодо споживачів Законом.Відмови суду споживачам в розгляді через несплату судового збору визнані протиправними, і це для українців у Верховного суду виборов не громадянин України Дан Бялік, що в своєму профілі у Facebook приховує своє справжнє фото за фото цього резус-макаки.

21.03.2018 р., за позовом Дана Бяліка до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про захист прав споживача фінансових послуг №761/24881/16-ц, Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення, в якому визнала, що позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» не лише в суді першої інстанції.

Відсутність у Законі України «Про судовий збір» серед осіб, які звільняються від сплати цього збору, категорії споживачів не може означати, що вони не мають зазначеної пільги, оскільки її встановлено спеціальним щодо споживачів Законом.

До того ж, Законом України «Про судовий збір» внесено зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», а не скасовано передбачену в ньому пільгу. Цим парламент зберіг для споживачів пільги зі сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їхніх прав.

Таким чином Велика Палата Верховного Суду (суддя-доповідач: Ткачук Олег Степанович; члени колегії: Антонюк Наталія Олегівна, Бакуліна Світлана Віталіївна, Британчук Володимир Васильович, Гудима Дмитро Анатолійович, Данішевська Валентина Іванівна, Золотніков Олександр Сергійович, Кібенко Олена Рувімівна, Лобойко Леонід Миколайович, Лященко Наталія Павлівна, Прокопенко Олександр Борисович, Рогач Лариса Іванівна, Саприкіна Ірина Валентинівна, Ситнік Олена Миколаївна, Уркевич Віталій Юрійович, Яновська Олександра Григорівна) таки визнала, що споживачі не платять судовий збір, і відступила від правової позиції, висловленої Верховним Судом України у 2017 році у справах № 6-185цс17 і № 6-916цс17, згідно з якою споживач звільнявся від сплати судового збору лише при поданні позовної заяви та мав сплачувати такий збір за подання до суду, зокрема, апеляційної скарги.

Велика Палата Верховного Суду наголосила на тому, що порушені права споживача можуть бути захищені не лише в суді першої інстанції, але й у судах інших інстанцій, розгляд справи в яких є частиною єдиного цивільного процесу.

Тепер ті, кому було відмовлено в розгляді із посиланням на відсутність сплати судового збору, слід терміново готувати скарги, подавайте повторно, із обґрунтованим клопотанням про поновлення строку оскарження.

Пропонуємо задавати запитання, на які ви хотіли б почути відповідь від Дана Бяліка, як він переміг судову систему. І ми спробуємо з'ясувати це в нашому інтерв'ю із Даном Бяліком.

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми