Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


За цю екскурсію до Непалу ініціатори повинні заплатити із своїх кишень 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
04.05.2015

Бездумно попіаритися за державний кошт - це вже стало ознакою непрофесійності тих, хто нині керує в Україні.

27 квітня 2015 року П.Порошенко підписав указ №244/2015 "Про невідкладну евакуацію громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал". Указ як указ, якби не доручення: "

1. Кабінету Міністрів України: 1) організувати проведення невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал, зокрема, здійснення заходів щодо: евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал та доставлення їх в Україну державними повітряними суднами України;

2) забезпечити фінансування заходів із невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал.".

28.04.2015 виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій З. Шкіряк не маючи навіть Розпорядження Кабінету Міністрів України підписав Наказ №236 «Про евакуацію громадян України з Федеративної Демократичної Республіки Непал». Слід звернути увагу, що погодила цей наказ ціла купа чиновників, що, навіть не задали собі запитання, а чи потрібні такі витрати взагалі, і які звісно повинні також нести відповідальність за такі неефективні витрати коштів Державного бюджету України.28.04.2015 виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій З. Шкіряк не маючи навіть Розпорядження Кабінету Міністрів України підписав Наказ №236 «Про евакуацію громадян України з Федеративної Демократичної Республіки Непал»:

«Відповідно до Указу Президента України №244/2015 «Про невідкладну евакуацію громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал», з метою здійснення евакуації постраждалих громадян України наказую:

1. Створити групу супроводу громадян України, які потребують евакуації з Федеративної Демократичної Республіки Непал (далі – група супроводу), відповідно до додатка 1.

2. Відрядити групу супроводу з 29 квітня 2015 року до м. Катманду Федеративної Демократичної Республіки Непал (орієнтовний час вильоту літаком Міністерства оборони України з аеропорту «Бориспіль» 29 квітня 2015 року о 9:00).

3. Управлінню міжнародного співробітництва та європейської інтеграції (Бикова О.В.) надати необхідні документи до Міністерства закордонних справ України для оформлення віз представникам групи супроводу.

4. Департаменту економіки і фінансів (Олійник О.І.) забезпечити фінансування витрат, пов’язаних з відрядженням групи супроводу.

5. Департаменту ресурсного забезпечення (Білошицький Р.М.):

організувати страхування групи супроводу;

опрацювати питання щодо забезпечення громадян України, евакуйованих з Федеративної Демократичної Республіки Непал та групи супроводу питною водою, пайками, ковдрами та біотуалетами із розрахунку на 170 осіб.

6. Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Марченко Г.Б.):

опрацювати питання з Державним закладом «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України» щодо включення медичної бригади (4 особи) до складу групи супроводу;

організувати зустріч в аеропорту «Бориспіль» громадян України, евакуйованих з Федеративної Демократичної Республіки Непал, та їх доставку в межах м. Києва.

7. Центру оперативного зв’язку, телекомунікацій та інформаційних технологій (Авдєєв І.В.) забезпечити групу супроводу (Лавриненко С.Б.) комплектами супутникового зв’язку (2 од.).

8. ГУ ДСНС України у м. Києві (Борис В.П.) організувати перевезення групи психологів до аеропорту «Бориспіль».

9. Департаменту персоналу (Доценко О.В.) оформити документи на відрядження виконуючого обов’язки Голови ДСНС України у встановленому порядку.

10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Слід звернути увагу, що погодила цей наказ ціла купа чиновників, що, навіть не задали собі запитання, а чи потрібні такі витрати взагалі, і які звісно повинні також нести відповідальність за такі неефективні витрати коштів Державного бюджету України:

1) заступник Голови М.О. Чечоткін;

2) заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації В.В. Демчук;

3) начальник Відділу власної безпеки та протидії корупції В.Б. Ярошенко;

4) начальник Відділу внутрішнього аудиту І.М. Яремчук;

5) начальник Юридичного управління О.М. Кулеба;

6) начальник відділу діловодства Адміністративного департаменту О.В. Мазур.

Прем'єр-міністр України А.Яценюк підписав Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №409-р «Про виділення коштів для здійснення невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал» про виділення 7 390 650 грн. на екскурсію до Непалу і фактично злив до унітазу державні коштиПрем'єр-міністр України А.Яценюк підписав Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №409-р «Про виділення коштів для здійснення невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал» про виділення 7 390 650 грн. на екскурсію до Непалу:

1. Виділити Міністерству закордонних справ 360 тис. гривень, Міністерству оборони 6750 тис. гривень, Міністерству внутрішніх справ (Державній службі з надзвичайних ситуацій) 280,65 тис. гривень для здійснення невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал (далі - евакуація), у тому числі для відшкодування витрат, пов’язаних із здійсненням евакуації.

Міністерству фінансів здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та забезпечити перерахування Міністерству оборони коштів в іноземній валюті, необхідних для польоту літака поза межами України, з валютного рахунка Державної казначейської служби.

2. Міністерству внутрішніх справ (Державній службі з надзвичайних ситуацій), Міністерству закордонних справ та Міністерству оборони:

забезпечити здійснення евакуації літаком Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил;

затвердити у триденний строк за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів перелік витрат, пов’язаних із здійсненням евакуації, що підлягають відшкодуванню;

подати до 1 липня 2015 р. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених згідно з пунктом 1 цього розпорядження.

3. Міністерству закордонних справ узгодити з відповідними органами Федеративної Демократичної Республіки Непал і Республіки Азербайджан питання здійснення евакуації та забезпечити дипломатичний дозвіл на проліт літака.

4. Державній фіскальній службі забезпечити оперативне митне оформлення членів екіпажу і пасажирів літака, а Адміністрації Державної прикордонної служби - першочергове здійснення їх контролю під час перетинання державного кордону.

Таким бездумним Розпорядженням Кабінету Міністрів України про виділення 7 390 650 грн. на екскурсію до Непалу і фактично злив до унітазу державні кошти.

Пояснення для чого витрачати 7 390 650 грн., кого там пробують рятувати за державний кошт, і чому це не роблять ті туристичні фірми, які отримали плату за вивезення цих громадян на розваги до Непалу, Казначейська служба не зазначила.  Можливо її бездумне виділення коштів викликано тим, що до цього часу діє Положення про Державну казначейську службу України, яке було затверджено Президентом України В.Януковичем Указом від 13.04.2011 №460/2011, і яке до цього часу не відмінено, хоча цього немає в повноваженнях Президента України.У той самий день Державна казначейська служба України повідомила, що на виконання Указу Президента України від 27 квітня 2015 року N 244/2015 «Про невідкладну евакуацію громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 409-р «Про виділення коштів для здійснення невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал» вона 29.04.2015 відкрила асигнування для проведення видатків по здійсненню невідкладної евакуації громадян України з території Федеративної Демократичної Республіки Непал літаком Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України на 7 390 650 грн.:

Міністерству закордонних справ України у сумі 360,0 тис. грн.;

Міністерству оборони України у сумі 6 750,0 тис. грн.;

Міністерству внутрішніх справ України (Державній службі з надзвичайних ситуацій) у сумі 280,65 тис. грн.

Пояснення для чого витрачати 7 390 650 грн., кого там пробують рятувати за державний кошт, і чому це не роблять ті туристичні фірми, які отримали плату за вивезення цих громадян на розваги до Непалу, Казначейська служба не зазначила.

Можливо її бездумне виділення коштів викликано тим, що до цього часу діє Положення про Державну казначейську службу України, яке було затверджено Президентом України В.Януковичем Указом від 13.04.2011 №460/2011, і яке до цього часу не відмінено, хоча цього немає в повноваженнях Президента України.

Зсуви грунту в Непалі - це не новина. Прес-служба МНС розповіла вже колись 05.05.2012, що в Непалі можливо зникли 3 громадян України:

"За інформацією Посольства України в Республіці Індія, 5 травня 2012 р. о 06:30 за київським часом поблизу міста Покхара (Непал) в гірській місцевості відбувся масований зсув ґрунту, в результаті  якого 5 чоловік загинуло та понад 50 зникли безвісти.

За даними Посольства, зниклими вважаються також і 3 громадян України, які у складі групи українських туристів (всього 4 осіб) знаходились на відпочинку в районі інциденту.

На місці зсуву ґрунту проводяться рятувальні роботи із залученням місцевої поліції, армійських підрозділів, військового вертольоту. Контроль за ходом рятувальних робіт здійснюється на рівні Уряду Непалу.

Посольством України в Індії у взаємодії з Почесним консулом України в Непалі встановлено зв’язок з координаційним центром із проведення рятувальних робіт в столиці Непалу, а також підтримується контакт з громадянкою України, яка знаходиться на місці трагедії.

Справа знаходиться на особливому контролі в Посольстві Україні в Індії та в Департаменті консульської служб".

МЗС вирішило дотувати російські туристичні фірми , і тому за цю екскурсію до Непалу ініціатори повинні заплатити із своїх кишень, а не покладати витрати на усіх українців.

Для споживача головне, що турфірми, можемо назвати їх туроператорами, як юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність. 

Якщо ці турфірми, не зареєстровані на території України, а скажімо на РФ, бо є підозра, що саме звідти з РФ і організовують ці тури до Непалу, то відповідати за це повинні ті, хто представляють їх в Україні. 

Туристи купили тур, і в ньому оплачений проїзд. 

Те, що туроператори протягнули в закону про туризм норму статтю 14 "Захист інтересів українських туристів за межами України". Держава гарантує захист законних прав та інтересів громадян України, які здійснюють туристичні подорожі за кордон. У разі виникнення надзвичайних ситуацій держава вживає заходів щодо захисту інтересів українських туристів за межами України, у тому числі заходів для їх евакуації з країни тимчасового перебування", ще не означає, що держава повинна сама вивозити, а не примусити це зробити турфірми, що узяли гроші за ці тури, або оскільки вона сама евакуювала громадян, то не повинна витребувати від турфірм компенсацію за свої витрати, оскільки турфірми не забезпечили евакуацію людей. 

Тепер про ФОП-ів, які продають тури в Україні в інтересах іноземних турфірм.

Якщо ці турфірми не здатні забезпечити евакуацію туристів за свої кошти, і повинна робити це держава, яка не може вплинути на іноземні турфірми , то слід внести зміни до закону, аби в Україні виконувати функції по продажу турів могли лише ті фірми, що гарантують виконання зобов'язань і безпеки туристів.

А про поняття у турдоговорі як "форсмажорні обставини" по типу війни та стихійного лиха, то туроператор також е зобов'язаний компенсувати. Бо аеропорт в Катманду  працював, і туристи з нього вилітали.

Тож державні органи просто зобов’язані витребувати компенсацію витрат з Державного бюджету України ан евакуацію громадян України з Непалу, яку не забезпечили тур фірми, яким українські туристи заплатили за цю прогулянку десятки тисяч доларів. Але точно за це не повинні платити пересічні українці із своїх кишень.

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua