Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Заява Віталія Шевченко щодо фальсифікації при відновленні КПУ 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
19.11.2010

Засідання двадцяте. Сесійний зал Верховної Ради України. 19 жовтня 1994 року. 10 година.Веде засідання Голова Верховної Ради України Мороз О.О.

Будь ласка, зважайте на те, скільки загалом для цього відводиться часу. Зараз 10 година 15 хвилин. У нас на це все відводиться час з 10 години до 10 години 30 хвилин.

Заяву від Руху читає Шевченко Віталій Федорович.

ШЕВЧЕНКО В.Ф., член Комісії Верховної Ради України законодавчого забезпечення свободи слова та засобів масової інформації (Фастівський виборчий округ, Київська область). Шановні депутати! Я не зрозумів реакцію... Оскільки ніхто з вас у цьому залі, не згадає, щоб я будь-коли виступав тут із суте політичних питань, прошу поставитися до цього толерантніше. Я сам погодився виступати лише тому, що вчора вперше у Верховній Раді став свідком застосування біцепсних аргументів і навіть голосування моєю карткою тоді, коли не вистачало, напевне, своїх.

Мене уповноважила виступити із заявою фракція НРУ. Фракція Народного руху у Верховній Раці України заявляє, що комуністи в парламенті, охоплені реваншистськими настроями і прагненнями до повернення награбованого майна, прикриваючись гаслами про торжество права і відновлення справедливості, вкотре вдалися до грубого порушення чинного законодавства, зокрема Конституції України, і шляхом безсоромного обману та застосування фізичної сили домоглися ухвалення постанови про реанімацію КПУ як складової частини КПРС, яку в серпні 1991 року було заборонено за спробу державного перевороту і зраду інтересів своєї держави.

Нехтуючи статтею 104 Конституції (Основного Закону) України, яка передбачає особисте голосування кожного депутата при ухваленні законодавчих рішень, комуністи і їх прихильники з лівої парламентської більшості зухвало скористалися картками відсутніх депутатів, затіяли в сесійному залі сутички з депутатами, які намагалися відвернути ці протиправні дії, заради досягнення своєї вузькопартійної мети. Відкинувши у своїх інтересах всі норми порядку й пристойності, вони знову підтвердили людиноненависницьку сутність своєї політичної практики і задекларували себе спадкоємцями збезчещеної КПРС як тоталітарної структури, що впродовж десятиліть свого правління втопила в крові десятки мільйонів наших співвітчизників.

Політичний демарш комуністів, учинений у час граничного зубожіння народу і вкрай загостреної економічної кризи, ми розцінюємо як зраду інтересів держави і свого народу. Переконані: повороту в жахливе комуністичне минуле український народ не допустить.

Фракція виходить на сесію Верховної Ради з такими висновками.

Проект постанови щодо скасування заборони КПРС вважати таким, що не дістав належної підтримки депутатів, оскільки маємо факт грубого порушення статті 104 Конституції України, яка зобов'язує всіх депутатів голосувати самих за себе. Досить назвати, очевидно, прізвища депутатів Марченка, Радька, Карпачової, Боделана, Бандурки, Басюри, Степанюка, Ківшика, Дорошевського, Владлена Карасика, Устича та інших депутатів із правами "дистанційного голосування" в цьому залі і при тому згадати факт, що постанова була прийнята з перевагою лише в три голоси, щоб поставити під сумнів її дійсність.

Друге, про що ми хотіли заявити в цьому залі, - це те, що пора, покласти край грубому потуранню Регламенту Верховної Ради, яке в цьому залі стало повсякчасним.

Нагадаю, що згідно зі статтею 3.4.2 Регламенту Верховної Ради (вибачте, п'ять хвилин передбачено Регламентом, про це інформували на печатку) за скороченою процедурою можуть розглядатися лише процедурні питання та поправки до постанов, а не постанови, як було цього разу.

Годилося б, керуючись статтею 3.6.9 Регламенту Верховної Ради, проект постанови, яка не прийнята (а в даному випадку вона такою є, бо результати голосування сфальсифіковані),

поставити, як то вимагає Регламент, на повторне голосування відразу без обговорення. Так сказано у правилах нашої роботи.

Нарешті, третє, про ще варто було б сказати. Учора було незаконно закрите обговорення цього питання, оскільки не було поставлено на голосування альтернативний проект постанови. Навіть якщо комусь здається, що перша постанова була прийнята, - ці два проекти постанови не виключають один одного.

І кілька слів з цього приводу де Президента України Леоніда Даниловича Кучми.

10 жовтня цього року Верховною Радою України розглядалося питання про скасування указів Президії Верховної Ради про тимчасове зупинення і заборону діяльності КПУ. За проект постанови, внесеної ініціаторами розгляду питання, було подано 201 голос, 3 яких більше десяти належать депутатам, відсутнім на засіданні.

Таким чином, допущено грубі порушення Конституції, постанова не може вважатися прийнятою, оскільки за неї фактично проголосувало менше половини депутатів. Однак, усі спроби опозиції довести до відома депутатів та виборців інформацію про допущені порушення наштовхувалися на жорстку позицію Голови, який уже не вперше ігнорує законні права депутатів.

Сподіваємося, що ви як гарант Конституції підтримаєте наші зусилля щодо відновлення законності.

Дякую вам за увагу.

ГОЛОВА. Дякую.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua