Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Запровадження інституту заочного кримінального провадження 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
16.01.2014

За словами сина Дем'янюка його батько не переживе суду через похилий вік і слабке здоров'я. Але прокуратура Мюнхена  (ФРН) підтвердила лікарський висновок, згідно з яким Дем'янюк може постати перед судом. При цьому було вирішено обмежити час участі Дем'янюка в процесі двома 90-хвилинними періодами у день засідання.Текст закону України "Про внесення змін до Закону України Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" із можливістю внести пропозиції.

Порівняльний аналіз законодавства окремих іноземних держав стосовно законів України, які, на думку Послів США та країн ЄС, суперечать нормам демократичних країн Заходу

Запровадження інституту заочного кримінального провадження

Запропоновані зміни обумовлені відсутністю у чинному законодавстві процедури притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від прибуття до органів досудового розслідування чи суду. Наявність таких прогалин призводить на практиці до неможливості забезпечити реалізацію принципу невідворотності кримінального покарання та належним чином захистити публічні інтереси держави та права осіб, які потерпіли від кримінального правопорушення.

Інститут заочного кримінального провадження відповідає міжнародній практиці.

Подібні механізми існують в законодавстві низки європейських країн (Франція, Італія, Бельгія, Швейцарія тощо).

Крім того, він відповідає міжнародним стандартам та рекомендаціям:

- Рекомендація № R (87)18 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам “Щодо спрощення кримінального судочинства”: держави-члени повинні розглянути питання про надання судам першої інстанції можливості розглядати справи і приймати в них рішення за відсутності обвинуваченого, за умови, що обвинувачений був проінформований належним чином про дату слухання та про своє право на законне чи інше представництво у суді.

- Резолюція 75 (11) Комітету Міністрів Ради Європи щодо критеріїв, які регламентують провадження, що здійснюється за відсутності обвинуваченого.

- Існування процедури заочного кримінального провадження не викликає заперечень і з боку Європейського суду з прав людини (рішення від 18.05.04 у справі “Шомоді проти Італії” (Somogyi v. Italy), рішення від 14.06.01 у справі “Меденіца проти Швейцарії” (Medenica v. Switzerland) тощо), за умови, що при цьому дотримуються гарантії, які забезпечують права особи, закріплені Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

Деякі приклади порівняння законодавства

 

Болгарія

Кримінально-процесуальний кодекс, стаття 423

Суд має право заочно розглядати справу, у разі неучасті у судовому засіданні засудженого з неповажних причин. При цьому, засуджена особа має право на перегляд справи протягом 6-ти місяців, у разі, якщо вона надасть докази щодо наявності поважних причин з приводу її відсутності на розгляді справи.

Німеччина

Кримінальний процесуальний кодекс ст. 232, ст. 234, ст. 276

Розгляд справи може здійснюватись заочно, якщо обвинуваченого було належним чином повідомлено про те, що розгляд справи може проводитись за його відсутності.

У випадку здійснення розгляду справи за відсутності обвинуваченого, його інтереси повинен представляти захисник на основі відповідної письмової довіреності.

Розгляд справи здійснюватиметься за відсутності обвинуваченого у випадку, коли його місцезнаходження невідоме, він/вона перебувають за кордоном або за умови, зо його участь у слуханнях не неможливою чи необґрунтованою.

Особа, яка відсутня під час розгляду справи, не буде повідомлятись про хід провадження у ї справі.

Румунія

Кримінально-процесуальний кодекс, ст. 242

Заочне провадження застосовується тоді, коли є відсутньою одна з сторін процесу, незважаючи на те, що вона була своєчасно і у встановленому законом порядку поінформована про порушення кримінальної справи.

Чехія

Закон «Про кримінальне судочинство», §§202, 163, 224, 173, 39

У разі відсутності обвинуваченого суд може проводити розгляд справи за умови, що суд дійде висновку про можливість розгляду справи та прийняття рішення у справі без присутності обвинуваченого, якщо при цьому:

-                  обвинувальний висновок був належним чином надісланий обвинуваченому, а сам обвинувачений був належним чином повідомлений про розгляд справи судом;

-                  про подію, що є предметом обвинувального вироку, обвинувачений вже був допитаний компетентним органом, що діє в кримінальному провадженні, порядок порушення кримінальної справи був дотриманий, а обвинуваченому було роз'яснено його право ознайомлюватись з матеріалами справи, та подавати клопотання по ходу слідства;

 

Швейцарія

Кримінальний процесуальний кодекс (від 5 жовтня 2007 року)

Стаття 366

1. У випадку, якщо обвинуваченого, якого було належним чином повідомлено, не з’явився до суду першої інстанції, суд призначає нове засідання та надсилає відповідне повідомлення обвинуваченому про це або ж надає вказівки щодо забезпечення його/її присутності у суді.

2. Якщо обвинувачений знову не з’явився на засідання або ж його не можливо доставити до суду, розгляд справи може здійснюватись за його відсутності.

3. Якщо обвинувачений страждає на психічне захворювання або у випадку, коли він тримається під вартою, відмовляється від його доставки на судове засідання, суд може проводити розгляд справи за його відсутності.

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua