Проти Марго Ормоцадзе, що є одним із самих відомих журналістів-розслідувателів банківських афер, вирішили діяти стандартним методом - залякувати.
Поява таких погроз зрозуміла, бо Марго Ормоцадзе - це той самий журналіст, який найбільш активно розслідує банківські афери в Україні, і яка першою почала розповідати про фінансові афери банків України, власники і посадовці яких через сумнозвісне відомий австрійський Meinl Bank AG вкрали гроші вкладників коштів на сотні мільярдів. Журналістка постійно привертала у «Forbes» увагу до цієї афери іноземних фінансових та правоохоронних органів. І внаслідок її дій вимушені були починати щось робити і керівники НБУ, МВС, ГПУ, ДСФМУ, СБУ, при фактичному сприянні яких змогли безкарно організувати і продовжувати і досі цю аферу через Meinl Bank AG.
І хоча журналісти повідомили, що поліція Києва розслідуватиме справу щодо погроз журналістці-розслідувачці, в цьому є великий сумнів. Наприклад, інформація про початок цього розслідування і досі відсутня на сайті ГУ НП у м. Києві http://www.kyiv.npu.gov.ua/uk/ .
Така «активність» НПУ цілком прогнозована, оскільки початок розслідування крадіжки біля 60 млн. євро через сумнозвісний Meinl Bank AG вже 2 роки за підтримки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, а тепер вже і начальника Національної поліції України Хатії Деконоїдзе та суддів Печерського районного суду блокує саме Національна поліція, а точніше її Головне слідче управління, яке очолюють Вакуленко і Мамка, та відповідний слідчий Циба. Загальна сума збитків від афери через Meinl Bank AG вже сягає сотень мільярдів гривень.. Можна буде не здивуватися, якщо з'ясується – те, що НПУ не активна, викликано тим, що поліції не до вподоби активність журналістки.
У вівторок, 3 травня, на домашній телефон Маргарити Ормоцадзе телефонували незнайомі та у грубій формі погрожували їй та її родині.
«Я пов’язую ці погрози з професійною діяльністю. Оскільки, я як журналіст, беру участь у журналістських розслідуваннях, пов’язаних із міжнародними фінансами. Відтак, я отримувала інформацію, що деякі фігуранти невдоволені інтересом преси до їх справ», – розповідає Марго Ормоцадзе.
Маргарита Ормоцадзе є редактором фінансової рубрики та міжнародної рубрики видання «Forbes Україна», і як автор співпрацює з виданнями «Тиждень», «Власть денег», «Ділова столиця», «РБК». Вона є автором численних журналістських розслідувань з питань діяльності українських банків та виведення з України коштів, у тому числі, корупційного походження. Керівники Meinl Bank AG, за публікації результатів розслідувань «Forbes Україна» про вивід через цей банк коштів за кордон, подали позов до журналістки та видавця, заперечуючи у позові свої зв’язки з Україною. І їхній тиск через суд є суттєвим, що ще раз підкреслює те, що такі афери на сотні мільярдів не могли б мати місце без активної підтримки керівництва НБУ, МВС, ГПУ, ДСФМУ, СБУ, ФГВФО, і тих, хто їх туди поставив.
Про надання юридичної підтримки з приводу цього випадку вже заявило юридичне бюро незалежної медіа-профспілки, яке закликало усіх журналістів не легковажити у справах порушення їх прав та звертатись до правоохоронних органів і профспілки.